Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

З’явилось нове відео про напівзруйновану будівлю у центрі Полтави, аналогів якої немає у світі (ВІДЕО)

Департамент будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ Полтавської ОДА разом з ГО SavePoltava створили нове відео про архітектурну пам’ятку у центрі Полтави — Кадетський корпус, що нині перебуває у занедбаному та напівзруйнованому стані.

“Дворянство вийшло з такою пропозицією до Миколи I заснувати в Полтаві Кадетський корпус. Коштів було потрібно багато. Тому для їх збору обєднались 4 губернії — Полтавська, Харківська, Київська та Катеринославська. І досить швидко зібрали більше 200 тис. рублів. Але на той час рішення так і не прийняли. До нього повернулись тільки у 1836 році, коли почалась реорганізація Кадетських корпусів”, – говорить історик Борис Тристанов.

Архітектор Артур Ароян наголошує на тому, що основною причиною того, що Кадетський корпус і досі існує є те, що стіни будівлі мають товщину понад метр та є заармованими. А також зазначає, що аналогів цієї будівлі більше немає ніде.

“Кадетський корпус є найціннішою будівлею Круглої площі, хоча б тому, що це єдина історична будівля, яку звели за оригінальним проектом. У Кадетського корпусу аналогів немає. Він робився спеціально для Полтави. Будівля мала військове призначення. Вона повинна була бути готова до того, щоб витримати авіаудар у післявоєнний час або якісь серйозні бойові дії. Товщина стін будівлі 1,3 метри, це повністю цегляні стіни заармовані важкими металевими смугами. І має 10 окремих входів” – запевнив Артур Ароян.

Але з 2003 року почалися підпали будівлі, вщент знищили великий купол. В останні роки пожежі у будівлі відбуваються чи не щодватижні.

“Тут були великий хол з колонами, склепінчаті конструкції — це все створювало парадність головного вестибюлю. Розташовувались зали для навчання та відпочинку. Занепад будівлі розпочався у 1993 році. А з 2003 року почалися підпали. Був спалений величезний купол, який знаходився над актовим залом. В останні рік-два ми спостерігаємо ці підпали кожні два тижні. Проте, всі капітальні конструкції збережені у задовільному стані. Відсутній дах і це є великою проблемою”, – констатувала архітектор Оксана Бєлявська.

Система Orphus