Ви тут:
Р Суспільство Україна 

«Зрада» чи вимушений крок: чому в Україні подорожчають газ та електрика?

Підготовлений урядом Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки вказує на абсурдність і нелогічність енергетичної політики, що призведе до краху економіки в найближчому майбутньому, стверджує співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

За його словами, чергове підвищення цін на газ та електроенергію, відображене в прогнозах Міністерства економічного розвитку і торгівлі, – це фінансова пастка.

«Під тиском міжнародних фінансових організацій, які дають кредити Україні і без яких уряд не може прожити, урядовці будуть змушені до кінця року підняти ціни на газ на 62%. Це те, що вони підписали в меморандумі з Міжнародним валютним фондом. Ситуація катастрофічна, і уряд мусить зрозуміти, що заходить у фінансовий колапс», – сказав в ефірі ObozTV Віктор Бондар.

У депутатській групі «Партія «Відродження» вказують, що вартість газу становить вагому частку в тарифах на житлово-комунальні послуги, і чергове потрясіння для населення у вигляді нових платіжок, цифри в яких стрімко зростатимуть впродовж наступних трьох років, призведе до повного зубожіння людей.

Водночас уряд разом зі збільшенням тарифів на комуналку запланував зростання видатків бюджету на виплату субсидій для населення.

«Це алогічна політика, це алогічна економіка. Тут немає ані натяку на якусь енергетичну політику. Тому ми закликаємо до повного перегляду енергетичної стратегії. Подивіться: 214 млрд грн за чотири роки витратили на субсидії для населення, а на енергозбереження – лише 3% від цієї суми. Це нонсенс. Це говорить про те, що влада не думає, як економити гроші. Влада думає лише, як додати собі більше бонусів і премій, які вони розподіляють між собою», – зазначив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Політик пояснив, що кошти, які чотири роки поспіль витрачалися на субсидії (214 млрд грн), могли б покрити витрати на енергозберігаючі проекти майже в 1,5 млн будинків.

Натомість в уряді виправдовуються, що нові тарифи є умовою для подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом, аби запобігти економічній катастрофі.

У Партії «Відродження» кажуть, що рятувати країну потрібно не позиками, а за рахунок якісного розподілу бюджетних грошей. Зокрема, Віктор Бондар пропонує дати людям можливість утеплити будинки, замінити вікна, встановити індивідуальні котли та лічильники.

«Ми пропонуємо ті гроші, що витрачаються на субсидії, спрямовувати на проекти енергоефективності, а також створити привабливий клімат для реалізації проектів енергетичної незалежності. Така політика зменшить навантаження на гаманці простих українців та дасть поштовх для розвитку економіки», – каже політик.

Нагадаємо, зростання тарифів відбуватиметься до 2021 року включно. Так, ціни на газ можуть збільшитися на 18% вже до кінця цього року. І продовжать зростати: на 5-8% наступного року, і у 2020 році – ще на 14%. А тарифи на електроенергію для побутових споживачів, за прогнозами урядовців, підвищуватимуться щороку на 25% впродовж наступних трьох років.

Олексій Корж

Система Orphus