Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Зміни в медицині відбуваються завдяки взаємодії держави, бізнесу та медиків, – Ковтонюк

Зміни в медицині почалися із первинної ланки. Найголовніше – вона базується на виборі пацієнта, а медзаклади стають максимально незалежними від контролю держави, пише Урядовий портал.

«Відтепер сам пацієнт незалежно від місця реєстрації обирає, до якого сімейного лікаря йти, а Національна служба здоров’я оплачує його послуги за вашим вибором», – коментує заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Сотні лікарів щодня роблять крок вперед, наближаючись до сучасної моделі охорони здоров’я та спростовуючи міфи про відсутність інтернету в селах та неготовність медиків працювати з комп’ютерами.

Трансформація системи охорони здоров’я передбачає активне залучення сфери ІТ та бізнесу. Адже усі заклади, які хочуть отримувати кошти “за пацієнтом”, мають бути підключені до національної електронної системи охорони здоров’я. В електронній базі вже майже 13 млн декларацій та 22 тисячі зареєстрованих лікарів.

«Держава бере на себе “підводну частину айсберга” електронного здоров’я: єдині реєстри, стандарти та, найголовніше, протоколи безпеки. Особисті дані пацієнтів залишаються захищеними та використовуються лише за призначенням», – зазначає Павло Ковтонюк.

Програми для лікарів та пацієнтів, додаткові сервіси, додатки для смартфонів, системи для менеджменту закладів, телемедичні рішення та інші продукти створює український бізнес.

«Зміни відбуваються тут і зараз: завдяки тому, що держава, бізнес та медики навчилися співпрацювати», – підкреслив заступник міністра.

Система Orphus