Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

«Злітно-посадкова смуга в аеропорту «Полтава» краща, ніж в інших обласних центрах», – Андрій Пісоцький (ФОТО)

Сьогодні полтавський аеропорт вперше після реконструкції приймав пасажирський рейс з іноземними туристами. Після відвідин міста вони знову через полтавське летовище полетіли до Кривогу Рогу.

На сьогоднішній день аеропорт Полтава на 100% приймати невеликі літаки. Стан злітно-посадкової смуги теж відповідає нормам але є наміри з часом зробити її ще кращою.

«Стан 100% готовності приймати рейси невеликих літаків, таких як «Як» або «Ан». Можемо приймати літаки типу Saab, Boeing, Airbus. У нас абсолютно нормальна злітно-посадкова смуга, руліжна доріжка, перон. Я спілкувався з командиром екіпажу, то він нас запевнив, що злітно-посадкова смуга краща ніж в Запоріжжі, ніж в інших обласних центрах. Але її треба вдосконалити. На наступну сесію обласної ради будемо виносити звернення до Міністерства інфраструктури щодо передачі злітно-посадкової смуги на баланс держави. Це дасть нам те, що наступного року ми зможемо залучити кошти на серйозний ремонт смуги, а це 250 – 300 млн грн з держави. Тоді зможемо приймати будь-які літаки», – зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Сьогоднішній рейс був внутрішнім – Запоріжжя-Полтава-Кривий Ріг-Запоріжжя. Проте невдовзі з полтавського аеропорту можна буде відправитись і закордон. Поки що плани орієнтовні, говорить генеральний директор «Аеропорт-Полтава» Володимир Окара.

«Ми готові не лише приймати туристів, але і відправляти жителів нашого міста на відпочинок. І, можливо, здійснювати регулярні рейси по Україні. Ми над цим зараз працюємо. Нині ведемо перемовини з нашим туроператором – це «Join UP!». У них плани відкрити рейс на жовтень на Шарм-ель-Шейх. В аеропорту з квітня розпочалися ремонтні роботи – закупили все обладнання, провели ремонт злітної смуги. Ще потрібно встановити обов’язково огорожу. Придбати обладнання на зимовий период. Адже поки що ми готові працювати лише в літній период».

Система Orphus