Ви тут:
Суспільство Україна 

Завершується розробка Стратегії реформування рибної галузі з урахуванням міжнародного досвіду

Нові підходи щодо реалізації потенціалу рибної галузі, розвитку аквакультури, комерційного та рекреаційного рибальства, раціонального використання водних біоресурсів та боротьби з тіньовим виловом будуть визначені в Стратегії реформування рибного господарства України. Відповідний проект наразі доопрацьовують у Держрибагентстві за результатами консультацій з Офісом підтримки реформ Мінагрополітики, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Проміжні результати напрацювань єдиної довготермінової Стратегії обговорювались 30 липня в міністерстві. Участь у заході взяли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, Голова Держрибагентства України Ярослав Бєлов, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, керівник напряму з питань сільського господарства, санітарних та фітосанітарних питань Маркус Клінгер, консультант ФАО Михайло Малков, представники Мінагрополітики та Офісу підтримки реформ.

«На сьогодні деякі підходи до користування водними біоресурсами є застарілими й потребують комплексного переосмислення та трансформації відповідно до кращих міжнародних практик. Насамперед йде мова про збалансовану екологічну систему, розвиток аквакультури й ощадливе використання водних біоресурсів», — зазначив Максим Мартинюк. Він додав, що важливим етапом у роботі над Стратегією є співпраця з європейськими експертами.

Серед пріоритетних напрямів Стратегії — протидія та ліквідація ннн-промислу (незаконного, незареєстрованого та нерегульованого промислу), регулювання комерційного та любительського рибальства, підвищення рівня інвестиційної привабливості рибної галузі, гармонізація законодавства України із законодавством ЄС, створення прозорого та чітко регламентованого механізму розподілу квот, зниження рівня корупції в галузі.

Очікується, що роботу над Стратегією з узгодженням усіх позицій завершать у вересні цього року.

Довідково:

Рибне господарство України сьогодні це: 1,3 млн га водойм для риборозведення, понад 25 тис. працівників, 5 тис. суб’єктів господарювання, які здійснюють рибогосподарську діяльність в умовах аквакультури, 450 суб’єктів, які займаються промислом водних біоресурсів, 4 державні рибовідтворювальні комплекси, 3 науково-дослідні установи, 2 селекційні центри, 40 племінних заводів, 6956 рибальських суден, 120 промислових суден, які здійснюють промисел за межами юрисдикції України та в Азово-Чорноморському басейні тощо.

Система Orphus