Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Затуринські очисні споруди «Полтававодоканалу» можуть за добу «опрацювати» 30 тисяч кубометрів стоків

У Полтаві щодоби в середньому піднімають 65 тисяч кубометрів води. При цьому розташовані під обласним центром Затуринські та Супрунівські очисні споруди здатні очистити разом протягом того ж часу до 130 тисяч кубометрів стоків.

Затуринська очисна станція — місце, де очищуються каналізаційні стоки із центру Полтави та мікрорайонів Поділ і Левада, повідомляє прес-служба “Полтававодоканал”.

Нечистоти проходять кілька ступенів очистки. Перший — механічний. Стоки проходять через спеціальні решітки. Тут залишається різноманітний непотріб, який взагалі-то кидати в унітази заборонено: скло, тверді залишки їжі, поліетилен, предмети жіночої гігієни. Ясно, що без цього обладнання неможлива подальша робота із стоками. Тому нещодавно на Затуринських очисних спорудах встановили нову грабельну решітку вітчизняного виробництва.

Після механічної очистки стоки потрапляють у піскоуловлювачі. Тут відціджуються пісок, щебінь та інші дрібні домішки.

Далі стоки надходять до первинного відстійника. Це велика «чаша» глибиною 3,6 м. Там осідає видимий сирий осад, спливають легкі фракції та жири, які збирають спеціальні «ферми», що рухаються.

Після цього механічно очищені стоки потрапляють у довгі коридори-басейни під відкритим небом – аеротенки. Тут починається біологічна очистка води. В аеротенках живе активний мул. Це бактерії, які «харчуються» шкідливими сполуками, очищуючи воду. Доглядають за мулом кваліфіковані фахівці. Бактерії дуже примхливі, вимагають постійної температури, насиченості киснем та концентрації забруднення. Інакше — можуть загинути.

Далі стоки потрапляють у вторинний відстійник і хлораторну Так, знезараження води відбувається і в цьому випадку.

Останній етап — стоки течуть по спеціальним лоткам у біологічні ставки. Вода там вже практично чиста. У цих ставках часто гніздяться качки, плавають лебеді. Присутність риби та раків означає, що вода в них чиста.

Відпрацьована вода виходить від нас чистіша, ніж, скажімо, у деяких річках. З Дніпра великі міста воду відбирають багато разів: використовують, очищують і знову повертають у річку. Ми ж беремо воду з підземних водоносних горизонтів. Використовуємо її, очищуємо один раз — і повертаємо в природу”, — зазначає начальник Затуринської очисної каналізаційної станції Сергій Мистюк.

Система Orphus