Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За перші півроку полтавські патрульні виявили 500 водіїв напідпитку

Керування в стані сп’яніння є однією з основних причин дорожньо-транспортних пригод, в яких не лише завдаються збитки майну, а й гинуть люди.

Сп’яніння буває не лише від алкоголю, а й від лікарських чи наркотичних речовин. Статистика свідчить, що все більше водіїв керують транспортними засобами в стані наркотичного сп’яніння. Алкоголь та наркотики послаблюють здатність оцінки ситуації на дорозі, в результаті чого зростає ризик аварії, повідомляє прес-служба патрульної поліції Полтавської області.

У зв’язку з вищесказаним, виявлення таких водіїв є для патрульних пріоритетним завданням.

Відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння передбачена ст. 130 КУпАП.

Якщо водій вперше сів за кермо нeтвeрeзим, то йому загрожує адміністративний штраф у розмірі 10 200 гривень та позбавлення права керування на 1 рік.

Повторне протягом року вчинення даного правопорушення передбачає адміністративний штраф 20 400 гривень та позбавлення права керування на 3 роки.

Якщо водій втретє за рік порушив вимоги статті 130 КУпАП, то на нього чекає адмінстративний штраф у розмірі 40 800 гривень і позбавлення права керування на 10 років.

Система Orphus