Ви тут:
Пригоди Суспільство Україна 

Як полтавців дурять на відпочинку

Українців масово обдурюють з орендуванням житла біля моря. Довірливі відпочивальники знаходять оголошення про недорогі будинки, кімнати біля пляжу, телефонують “господарям”, перераховують завдаток, а після приїзду виявляється, що такої адреси взагалі не існує.

У поліції радять в будь-якому випадку писати заяви і перевіряти хоча б рейтинг довіри таких орендодавців. 

Чай, кава і капці

“Ситуація така – знайомі побачили оголошення про орендування котеджу у Скадовську, фото красиві, внесли передоплату 900 грн, а перед виїздом телефон господарів не відповідав. Попросили знайомих під’їхати за адресою подивитися, а такого навіть номера будинку на вулиці немає! Як виріхувати, звідки взяті фото і взагалі – що робити?” – описує ситуацію на одному з форумів користувач.

І таких випадків на Херсонщині зараз дуже багато. Наприклад, за даними поліції області, лише минулого тижня відразу чотири сім’ї із Запоріжжя, Нікополя, Кривого Рогу обдурили таким самим чином. Причому “розвів” їх той самий шахрай

“Через інтернет-оголошення вони зв’язалися з господарем котеджу в селі Щасливцеве Генічеського району. Чоловік попросив передоплату на банківську картку. Люди перевели по 800-1700 грн. А коли приїхали, то побачили закинутий будинок. А телефон господаря вже виявився відключеним. Точно так само постраждала і родина з Вінниці. Чоловік через інтернет забронював двокімнатний будиночок і перерахував власнику 700 грн завдатку. А коли вони приїхали, то виявили, що в будинку живе літня жінка, і житло вона не здає. А на фото, яке їм відправляв псевдо-господар, будинок був зовсім інший”, – розповів Oбозревателю замначальника відділу комунікацій поліції Херсонській області Віталій Байдоров.

Та сама ситуація зі здачею житла і в Генічеську. “Забронював собі номер на відпочинок біля моря у Генічеську, а власник просить передоплату. Пошукала в Google, а цей номер числиться за шахрайкою. Вона вже так дурила людей із житлом у Кирилівці”, – зазначила в бесіді з нами киянка Вікторія Хоменко.

А ось сім’ю  Андрія і Оксану Берковичів таки “нагріли” на серйозну суму.

“Ми вирішили в липні відпочити в Одесі. Знайшли оголошення, що здається чудова квартира 100 кв. м. у центрі Одеси, неподалік від “Аркадії”, у двох хвилинах ходьби від нічного клубу “Ібіца”. Поруч кафе, ресторани, магазини, а також аквапарк і атракціони. Фото симпатичні. І ціна – 500 грн за ніч. Нас це не насторожило, тим більше посередниця вислала свої копії паспорта. Ми тут же перерахували гроші за ніч і почали збирати валізи”, – повідомила нам Оксана.

Зараз сім’я написала заяву в поліцію, і продовжує стежити за шахрайкою в інтернеті. “Вона дає подібні оголошення постійно, змінює телефони, але суть оголошень не змінюється”, – каже Оксана.

Ще одна шахрайка також здає квартири для відпочинку в центрі Одеси. Обіцяє білі халати, білосніжну постільну білизну, капці, чай, каву та інші дрібниці. Змінює телефони, а на Viber навіть використовує фото іншої реальної жінки.

Редактор профільного інтеренет-видання Turprofi Валерія Овсяник згадує історію, де навпаки – мешканець обдурив господиню мініготелю.

“Дія відбувалася в Затоці. Молодий хлопець зняв номер і втерся у довіру до адміністратора. Допомагав по господарству, постійно сидів на сходах і копався в телефоні. Всі до нього звикли. Коли господиня поїхала до пологового будинку забирати доньку, з’явилися нові мешканці. Він їх зустрів і попросив внести всю суму за проживання відразу. Коли гроші йому передали, він зібрав манатки і зник. Повертається адміністратор, а мешканці кажуть – а ми всі гроші віддали вашому хлопчику. а він уже й здимів. В результаті господар вирахував цю суму з зарплати”, – розповіла нам Овсяник.

Звертайтеся в поліцію

У поліції радять в будь-якому випадку писати заяви. “Звертатися в поліцію потрібно. Бо навіть якщо ці люди по телефону відповідають з місць позбавлення волі, то на волі у них є посередники. І їх можна знайти”, – пояснює Віталій Байдоров.

Юристи радять, перш ніж перераховувати передоплату, перевіряти дані про квартири і господаря.

“Ви можете перевірити фото квартири з пошуку в Google. Зазвичай шахраї не соромляться і крадуть фото з інтернету, з сайтів нерухомості. Ви можете виявити, звідки воно взяте і коли. Також прогугліть телефон орендодавця, зазвичай телефони шахраїв люди викладають в інтернет, і ви побачите інформацію про нього. Адресу можна також подивитися по картах в інтернеті, якщо вона вигадана, то ви відразу це виявите”, – пояснив нам юрист Анатолій Шевчук.

Також він рекомендує користуватися порадами друзів і знайомих. “Запитайте у знайомих, де, у кого вони відпочивали, і візьміть контакти. Так буде надійніше”, – каже юрист.

Система Orphus