Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

«Визнання української помісної церкви є дуже важливим», – владика Федір

Перед розглядом порядку денного на сьогоднішню апаратну нараду у Полтавській ОДА виступив архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір.

Він наголосив на важливості визнання української помісної церкви та надання їй томосу (грамоти), оскільки на сьогоднішній день української православної церкви фактично не існує.

«Хрещення є визначною подією в історії нашого народу. Сьогодні постало питання надання грамоти про незалежність української церкви. У світі є 14 православних церков, укладено їх список. Української православної церкви в цьому списку немає до сьогодні. Нас немає, ми не визнані. Є дуже важливим надання грамоти і визнання української помісної церкви», — зазначив владика Федір.

Таким чином, за словами архієпископа, українська церква буде служити своєму народу. А по-друге, об’єднає народ. А це значить, що не допустить ні анексій, ні війни в подальшому.

Також зазначив, що хресна хода з нагоди відзначення 1030-річчя з Дня хрещення Київської Русі-України, що відбулась у Києві минулої суботи, була найбільшою в історії сучасної України, у ній узяло участь близько 100 тисяч людей. Серед них була й делегація з Полтавщини.

Насамкінець, архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір вручив заступнику Полтавської ОДА Миколі Білоконю грамоту за вагомий особистий внесок у справі відродження духовності та утвердження українського православ’я на Полтавщині.

Система Orphus