Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Виплата зарплати «в конвертах» та у розмірах, нижчих за мінімальні гарантії, прирікає на мізерну пенсію, – Пенсійний фонд

Сьогодні основним джерелом аналізу щодо дотримання учасниками ринку праці рівня заробітної плати є Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який формує та веде Пенсійний фонд України. Використовуючи відомості даного Реєстру, органи Пенсійного фонду щомісячно здійснюють аналітично-моніторингові дослідження рівня оплати праці в області.

За останніми статистичними даними, наразі середня заробітна плата на Полтавщині більш ніж удвічі перевищує мінімальну і досягла 8161 грн.Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Темп росту основного бюджетоутворюючого фактору – фонду оплати праці – збільшився, в порівняні з аналогічним періодом минулого року, на 128%, і за І півріччя 2018 року склав 15 млрд. грн.

Однак досягнуті результати не є достатніми для забезпечення наповнення пенсійного бюджету, адже на Полтавщині на 425 тис. застрахованих осіб припадає 440 тис. пенсіонерів, тобто, один працюючий утримує одного пенсіонера. Внески, які відраховуються із середньої заробітної плати, нині забезпечують лише половину пенсійних виплат. Оптимальним варіантом була б ситуація, коли на утримання одного пенсіонера з середньою пенсією 2408 грн. внески відраховувалися із заробітної плати понад 11,0 тис.грн.

Отже, всі роботодавці, підприємці та наймані працівники мають добре усвідомлювати, що виплата зарплати «в конвертах» та у розмірах, нижчих за мінімальні гарантії, встановлені державою, позбавляє наших громадян належного захисту на випадок непрацездатності та прирікає на мізерну пенсію.

 

 

Система Orphus