Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Викриття системи: На хабарі у Полтаві СБУ затримала посадовця Управління Держпраці області (ФОТО)

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою блокували на Полтавщині системний механізм вимагання посадовцями хабарів за погодження планів розвитку гірничих робіт.

Оперативники спецслужби викрили посадовців Управління Держпраці в Полтавській області, які на системній основі вимагали у службовців гірничодобувних підприємств регіону неправомірну вигоду за погодження планів розвитку гірничих робіт. Про це повідомили у СБУ України. 

Правоохоронці задокументували, що щорічний обсяг хабарів у цій сфері в регіоні становить приблизно десять мільйонів гривень.

Через протиправний механізм було створено передумови до розвитку незаконного видобутку надр державного значення і деформації національної системи контролю охорони праці, відповідно зростання виробничого травматизму. Гірничим Законом України передбачена обов’язкова процедура щорічного погодження регіональними органами Державної служби України з питань праці планів розвитку гірничих робіт гірничодобувних підприємств.

Співробітники СБ України та прокуратури у ході проведення слідчих дій затримали у Полтаві, під час передачі чергової частини хабара у розмірі двадцяти шести тисяч гривень, посадовця обласного Управління Держпраці.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі для встановлення всіх причетних протиправного механізму осіб.

Найближчим часом планується оголосити фігурантам справи про підозру та обрати їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

Система Orphus