Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Вихованці обласного центру туризму і краєзнавства здійснили експедицію до міста Кобеляки

Краєзнавча експедиція відбулася наприкінці червня. Участь у ній взяли вихованці гуртків «Географічне краєзнавство» та «Спортивне орієнтування» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ). А очолили експедицію керівник гуртків Євгеній Копилець та методист Юлія Ярошенко. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Експедиція розпочалася із візиту до Кобеляцького районного музею літератури та мистецтва імені Олексія Кулика.

– Діти ознайомилися з мистецькою спадщиною своїх пращурів.  До того ж, у музеї зберігаються не лише картини, афіші, особисті речі митців краю, а й предмети та документи, які містять відомості про природу, історію та етнографічні особливості Кобеляччини. Усе це збагачує духовний світ гуртківців, – розповів директор ПОЦТКУМ Станіслав Комісар.

Після оглядової екскурсії вихованці ПОЦТКУМ отримали можливість покористуватися музейними експонатами – від речей традиційного українського побуту до чорнильних ручок. Також директорка музею Тетяна Чешко ознайомила групу з частиною фондів музею, що могли зацікавити учасників експедиції.

Крім того, учасники мандрівки відвідали метеостанцію «Кобеляки» та поспілкувалися з її очільницею Світланою Колінько.

З 2005 року гуртківці ПОЦТКУМ здійснюють гідрологічні дослідження нижньої частини річки Кобелячок. Тож і цього разу юні географи вимірювали ширину, глибину, швидкість течії та прозорість води.

– Діти описували рослинний і тваринний світ річки. Характеризували гідроекологічний стан водойми. Також ми оглянули і річку Ворсклу, до якої впадає Кобелячок, – повідомив керівник гуртків ПОЦТКУМ Євгеній Копилець.

Крім дослідницької частини, експедиція дала змогу дітям удосконалити базові туристські навички під час життя у польових умовах.

– Вихованці залюбки продемонстрували свої туристські вміння, відпочили, насолодилися красою Полтавщини. Взагалі, від мандрівки в них залишилися найкращі спогади, – додала Юлія Ярошенко.

Погіршення погодних умов завадило юним краєзнавцям повноцінно відпочити на Дні міста Кобеляки. Та, попри це, заплановану програму досліджень виконали. Матеріали, зібрані протягом експедиції, оформлять у вигляді конкурсного звіту.

Система Orphus