Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Восени у Львові відбудеться оновлений Форум видавців

Форум видавців є найбільшою книжковою подією року, який, починаючи з 1994 року, традиційно проводять щовересня у Львові.

Цьогоріч Форум відзначатиме 25-ліття. З цієї нагоди організатори вирішили провести ребрендинг — замість двох равликів головним символом Форуму є чотири відкритих книги. Це символізує чотири стихії — землю, вогонь, воду та повітря.

На Book Forum Lviv з’їжджаються сотні авторів, письменників з різних частин світу, істориків, видавництв і видавців. За 5 днів у Львові відбуваються безліч заходів — презентації книг, зустрічі з авторами, автограф-сесії, публічні обговорення і дискусії, літературні фестивалі і т. д.

Станом на червень цього року на Форум видавців подали заявки близько 100 видавництв. Вже відомо, що почесним гостем Форуму стане Енн Епплбом – лауреатка Пулітцерівської премії,  авторка книг-досліджень про ГУЛАГ та Голодомор в Україні, редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post». За її праці з історії Східної Європи, громадянського суспільства і комунізму була неодноразово відзначена преміями.

Фокусною темою цьогорічного Форуму видавців є Ринок Свободи.

«У межах фокусної теми ми хочемо поговорити про те, як кожен з нас “торгує” своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді.
Вибір цьогорічної теми “Форуму видавців” не є випадковим, бо впродовж 25 років ми збирали різних людей, що мали різні думки, перемоги та проблеми. Ми надавали майданчик для взаємодії і створили ще одне місце, де люди переглядали свої бажання», – йдеться у повідомленні організаторів про причини вибору теми.

25-й Львівський Форум видавців відбуватиметься у близько 50-ти локаціях міста, проте основними будуть Палац Мистецтв, Львівська національна опера, Львівська обласна філармонія.

Система Orphus