Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Вісім претендентів подалися на конкурс директора Українського інституту книги

За посаду директора Інституту книги змагатимуться восьмеро претендентів. Про це йдеться в оприлюднених документах Міністерства культури поданих для участі у конкурсному доборі на посаду директора державної установи «Український інститут книги», повідомляє “Літакцент”.

Зокрема серед претендентів:

1. Олег Хома, доктор філософських наук, професор

Місце роботи: Вінницький національний технічний університет (зав. каф. філософії
та гуманітарних наук), Київський національний університет ім. Т. Шевченка (професор каф. історії філософії, за сумісництвом)

2014 на філософському факультеті Київського національного університету ім. Т. Шевченка заснував і очолив Центр філософської текстології, покликаний не лише видавати філософську класику, але й здійснювати рецензування проектів таких видань і розробку високих стандартів академічного видання.

Проводив численні переговори з міжнародними спонсорами, переважно з посольством Франції й французьким Національним центром книги, результатом яких стала реалізація дев’яти книговидавничих проектів.

2. Саприкін Георгій, доцент, директор Державної бібліотеки України для юнацтва

Організував багато науково-практичних конференцій та професійних поїздок за кордон. Маючи великий досвід адміністративної роботи, бачу можливість об’єднати та скоординувати взаємодію між видавцями, бібліотеками, книжковим ринком та всіма, хто зацікавлений у підвищенні культури читання в країні.

3. Людмила Фіть, директорка проектів Молодіжної громадської організації «Книжковий маестро»

З 2017 року по теперішній час є директором Черкаського книжкового фестивалю. Протягом цього часу виконувала функції координатора і організатора багатьох проектів як місцевого, так і всеукраїнського та міжнародного рівнів.

У 2010-2014 роках організувала проекти «Книжкові мандри», театральний фестиваль «Поетичні витівки», «Словограй», цикл лекцій із Квантум (Макс Кідрук), різні розважальні та інтерактивні заходи для дітей та студентів у форматі квестів, флешмобів, скайп-конференцій та оксфордських
дебатів.

4. Альона Савінова, кураторка Літературного об’єднання «Зоряна фортеця» та програмна директорка книжкового фестивалю «ЛіТерраКон»

У 2016 стала одним із співзасновників ГО «Л1ТЕРРА».

5. Букіна Наталія, письменниця

За ці роки написала такі книги: «Врятувати Мерліна, або досліди з футурускопом» (жанр – «розумне» фентезі). (Тала Букина «Спасти Мерлина, или опыты с футурускопом». – Харьков: Фолио, 2014 – 383 с.), «Серединний ангел» (казки і билиці різних років). (Тала Букіна «Серединний ангел». – Київ: Гамазин, 2016. – 328 с .).

6. Олександра Коваль, президентка Форуму видавців у Львові

Є співвласницею ТоВ «Форум видавців 1994».  Дотепер щорічно організовує «Форум видавців у Львові», Дитячий форум видавців, засновниця всеукраїнського конкурсу і фестивалю дитячого читання «Книгоманія». Неодноразово була організатором українських стендів на книжкових ярмарках у Варшаві, Франкфурті, Лейпцигу, Вільнюсі.

У 2012-2014 як директорка ГО «Форум видавців» керувала українською частиною міжнародного
проекту дослідження книжкового ринку і ринку перекладів ВоокРІаіГогт (Україна-Грузія-Вірменія), який був профінансований в межах програми Східного партнерства ЄС.

У 2014 р. нагороджена Золотим Хрестом Республіки Польща за заслуги перед польською культурою. У 2017 р. нагороджена Грамотою Міністерства освіти і науки.

7. Андрій Гаджаман, заступник директора МБФ «Український Дім» з соціальнокультурних питань

Близько п’яти років провів в Нью-Йорку, де працював із дипломатичним корпусом України в штаб-квартирі ООН. Упродовж чотирьох років працював у сфері культури та міжнаціональних відносин у Франції, Страсбург штаб-квартира Ради Європи.

8. Оксана Гайдук, керівниця ГО «Культура України»

Була головною редакторкою в редакції журналу «Українська культура», генеральною представницею американсько-українського культурологічного видання INLOVE. З січня 2018 року є членом Асоціації Європейських Журналістів.

Система Orphus