Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада схвалила законопроект щодо відновлення кредитування

Національний банк України вітає схвалення Верховною Радою України законопроекту 6027-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» у другому читанні та в цілому.

Законопроект, який належить до пріоритетів Національного банку та пріоритетів Уряду на 2018 рік, 3 липня підтримали 239 народних обранців.

На думку Національного банку, повноцінне відновлення кредитування блокується низкою прогалин у діючому законодавстві України, які знижують ефективність діяльності банківського сектору України.

До них відносяться, зокрема, непрацюючий формальний інститут поруки, складний та ризиковий механізм визначення змінюваної процентної ставки, недосконалість інструментів позасудового врегулювання, комплекс норм, що несуть ризики виведення застави всупереч обов’язкам за договором кредитування.

Прийняття законопроекту №6027-д забезпечить вирішення проблемних питань, які створюють системні перешкоди для відновлення кредитування національної економіки і продукують додаткові ризики діяльності національних та іноземних інвесторів.

За умов захищеності прав кредиторів банки зможуть висувати більш лояльні вимоги до потенційних позичальників. Це, безумовно, сприятиме активному застосуванню кредитування як фінансового інструменту, зниженню вартості кредитних ресурсів та, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами.

Система Orphus