Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Валерій Головко: «Неефективне використання коштів – це порушення фінансового законодавства»

На порядок денний розширеного засідання колегії обласної державної адміністрації, яке відбулося учора, винесли питання – про стан фінансово-бюджетної дисципліни в Пролтавській області за перше півріччя 2018 року.

За словами начальника Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірини Салогуб, першочерговим завданням установи залишається реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю та здійснення відповідних заходів, спрямованих на оцінку ефективного, законного, цільового, результативного використання і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних й інших активів, досягнення економії бюджетних коштів. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

– Протягом першого півріччя поточного року Управлінням проведено 35 заходів державного фінансового контролю, зокрема 27 ревізій і 8 державних фінансових аудитів. Контролю й дослідженню піддано 7 мільярдів гривень фінансових і матеріальних ресурсів регіону. З них державних – 3,7 мільярда гривень, а комунальних – 3,3 мільярда гривень, – поінформувала Ірина Салогуб. – За результатами аудитів виявлено недоліків на загальну суму понад 188 мільйонів гривень. Об’єктам контролю надано 102 пропозиції для удосконалення їхньої діяльності, а саме: перегляд договорів, контрактів, прийнятих рішень щодо управління фінансовими і матеріальними ресурсами. За результатами 27 ревізій виявлено порушень фінансово-бюджетного законодавства, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на 17,9 мільйона гривень. Забезпечено усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 19,9 мільйона гривень. Завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, а також бюджетних установ, організацій і підприємств надійшло 2,7 мільйона гривень. Відшкодування незаконних, нецільових витрат і недостач державних ресурсів забезпечено на суму 17,2 мільйона гривень.

Ірина Салогуб додала, що водночас важливо проводити превентивну роботу – попереджувати фінансові порушення. За її словами, в області за шість місяців 2018 року попереджено ризикових операцій на 700 тисяч гривень. Ірина Іванівна наголосила на співпраці між аудиторами й представниками виконавчої влади і місцевого самоврядування.

– Наведена статистика – це не просто цифри. Це нереалізовані проекти, зокрема й щодо вирішення соціальних питань. Вдячна керівникам, які шукають шлях вирішення ситуації на стадії прийняття управлінських рішень. Наша установа завжди відчинена, у будь-який час можна звернутися за допомогою до мене чи наших фахівців. Необхідно зробити все, щоб упередити фінансові порушення, а не звертатися вже за фактом виявлення збитків чи нестач, – звернулася до присутніх на засіданні керівників органів виконавчої влади й місцевого самоврядування краю Ірина Салогуб.

Поінформувала, що Управлінням до адміністративної відповідальності притягнуто 118 посадових осіб. До суду направлено шість адміністративних протоколів про порушення законодавства про закупівлі, три – про порушення бюджетного законодавства. Дві посадові особи притягнуто до матеріальної дисциплінарної відповідальності. Матеріали чотирьох ревізій працівниками правоохоронних органів долучено до кримінальних проваджень, крім того, вручено два письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Ірина Салогуб розповіла, що надалі робота Управління буде спрямована на здійснення аудитів об’єднаних територіальних громад. Наголосила на необхідності посилення попереднього й поточного контролю на стадіях планування, виконання бюджету, вживання дієвих заходів щодо усунення встановлених Управлінням порушень.

– Будь ласка, прислухайтеся до наших пропозицій, які вам надаємо. Лише завдяки командній роботі, порозумінню можемо досягти ще вищих показників, ніж область має нині, – додала Ірина Салогуб.

– На початку року я був ініціатором проведення в листопаді у Полтавській області комплексної перевірки Держаудитслужби. Чому такий акцент робиться на аудитслужбу й дотримання фінансової дисципліни? Зона відповідальності кожного керівника, який присутній у цьому залі, – дуже широка. Невикористання коштів на розвиток територій – теж порушення фінансової дисципліни. Якщо хтось переконаний, що гроші, покладені на депозитні рахунки, вважаються ефективно використовуваними, то я не дотримуюся такої думки, як і Міністерство фінансів, Уряд, Президент України. Держаудитслужба фіксуватиме відповідні випадки і доводитиме, що це безвідповідальність і неефективне використання коштів. Нині є випадки, коли 25 відсотків бюджетних коштів витрачаються на утримання апарату управління. Деякі голови громад нараховують собі премії в розмірі 300-500 відсотків. Це неприпустимо. Такі випадки теж фіксуватимуться як порушення. Виявлені фінансові ресурси, які є в бюджетах, але не використовуються за призначенням, – показник невідповідності керівників займаній посаді, – звернувся до присутніх у залі Валерій Головко. – Не розумію сільських голів, які нині сидять на грошах, але їхні території й громади не розвиваються. Нагадую, неефективне використання коштів – це порушення фінансового законодавства. Гроші належать громаді й державі. І громада, й держава вимагають ефективного їх використання.

Директор Департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка зазначив, що Полтавщина посідає перше місце з-поміж інших регіонів України за темпами приросту доходної частини.

– Ці показники зумовлені переважно відновленням роботи офісу великих платників податків. Великий бізнес цьогоріч заплатив так званих неочікуваних 100 мільйонів гривень, – пояснив Павло Кропивка. – У четвертому кварталі поточного року на нас очікує державний аудит. Перевірятимуться місцеві державні адміністрації. Комплексна ревізія виконання місцевих бюджетів – лише одна його складова. Буде проаналізовано ефективність використання цих коштів. У нас є всі можливості достойно провести державний аудит.

Нагадаємо, що тільки в трьох РДА області робота з виконання антикорупційних заходів проводиться в повному обсязі, – Аліна Діденко

Лікарі, освітяни, економісти та спортсмени: п’ятьом полтавцям присвоїли почесні звання

Система Orphus