Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні з’явилася інтерактивна карта забруднень річок

Інструмент створено на основі відкритих даних про якість поверхневих вод за сприяння Державного агентства з питань електронного уряду в рамках проекту USAID/Великобританія “Транспарентність та підзвітність у державному управлінні та обслуговування”/TAPAS.

Про це повідомляє сайт HiTech Expert.

Міністерство екології та природних ресурсів підтримало розробку інструмента в рамках створення Загальнодержавної автоматизованої системи “Відкрите оточення”.

Відтепер для всіх охочих відкрито легкий доступ до важливої інформації про стан води в річках України. Понад 400 пунктів контролю якості води в Україні, 16 параметрів забруднення і хронологічний зріз в п’ять років лягли в основу інтерактивного інструменту, який дозволяє оцінити якість води в найбільших річкових басейнах України.

“Після кліку карта прибирає всю зайву інформацію і залишає тільки обраний басейн та іконки (у вигляді «квітки») на ньому. Ними на карті позначені місця, де співробітники Держводагенства забирають воду для аналізів. Якщо у «квітки» рожевіють пелюстки ‒ значить, забруднення перевищує норму. Наблизити карту можна за допомогою подвійного кліку”, – йдеться у повідомленні на сайті інтерактивної карти “Чиста вода”.

Система Orphus