Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Українські в’язні сумління у Полтаві вимагали звільнення Олега Сенцова та його побратимів

Керівництво й члени Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих заявили в нашому місті про підтримку земляків, нині кинутих до російських тюрем. Звернення з вимогою негайно звільнити із кремлівських в’язниць Олега Сенцова, котрий безтерміново голодує, Олександра Кольченка, Романа Сущенка, Володимира Балуха, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха та інших українських громадян оприлюднили в Полтаві голова ВТПВіР Орина Сокульська, очільник Полтавського обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Анатолій Банний, в’язні сумління головний редактор Видання ВТПВіР «Зона» Олекса Різників із Одеси й голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Микола Кульчинський.

Заяву Проводу ГО «ВТПВіР» «Свободу українським політв’язням!» оголосила очільниця Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих Орина Сокульська. Від членів Полтавського обласного товариства ВТПВіР виступив його голова Анатолій Банний. Зібрання відбулося на вулиці Соборності в центрі Полтави на Круглій площі, де підняті Державний прапор України, винесений з поля бою в Іловайську в серпні 2014 року захисником Батьківщини від російських окупантів-бійцем батальйону «Азов» з позивним «Котигорошко», та червоно-чорний стяг – символ рідної землі й пролитої за неї крові героїв.

Валентина Шемчук

Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих

З А Я В А

Ні – міжнародному тероризму Росії!

Свободу українським заручникам Кремля!!!

Резолюція розширеного засідання Проводу та Координаційної Ради

ГО «Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих»

«Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» – говорить стаття 3 Конституції України. Ми, члени Громадської організації «Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих», у день 22-ї річниці Конституції України уповноважені заявити, що незаконне ув’язнення українських громадян у російських тюрмах, сучасна путінська агресія проти України і всього світового співтовариства увійшли в історію людства чорною міткою беззаконня та свавілля.

Тому в річницю прийняття Конституції ми б’ємо на сполох і об’єднуємо Україну для голосу правди та честі на захист прав і свобод українських політичних в’язнів путінської Москви.

Сьогодні нас охоплює тривога за долю України і всього світу, бо на наших очах у Росії відбувається відродження ганебної практики тоталітарної комуністичної системи поліційного переслідування інакодумства на тлі очевидного прагнення відновити російську імперію в межах до її розпаду у 1991 році. А це означає нове поневолення визволених народів, порушення світового порядку, який базувався на дотриманні законів і міжнародних зобов’язань та прав людини.

Доля Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка, Володимира Балуха, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та інших українських громадян, зокрема й представників кримськотатарського народу, ув’язнених режимом Путіна, – це попередження світові про цю величезну загрозу, але це й спонукання до єдності дій і готовності дати відсіч жадобі новоявленого диктатора до світового панування.

Мужність, незламність і віра в торжество Незалежності нашої країни – взірець бойового духу, сили та правди сучасних непохитних героїв, лицарів свободи – українських в’язнів сумління у сучасній московській деспотії. Геть брудні руки московської псевдофеміди від Олега Сенцова та його побратимів! НІ – путінському беззаконню!

Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих висловлює обурення діями кагебешного путінського режиму і заявляє підтримку резолюції Європарламенту щодо негайного звільнення кінорежисера Олега Сенцова та сімдесяти інших політв’язнів Кремля і має надію, що сьогодні Парламентська асамблея Ради Європи теж скаже своє вагоме слово на захист громадян України – заручників московського деспота.

Ми стурбовані станом здоровя Олега Сенцова, його побратимів та тим, у яких умовах вони відбувають незаконні покарання. Моральні лідери нації мають повернутися з Московщини не в цинкових трунах, а живі.

Закликаємо лідерів всіх держав, Міжнародні правозахисні організації, авторитетних російських правозахисників, яким дорогі ідеали свободи і демократії, права людини, посилити тиск на Путіна, щоб українські політв’язні вийшли на волю, а путінські війська забралися з окупованих територій Донбасу і Криму.

Ми звертаємося і до своїх співвітчизників із закликом до єдності та громадянської активності. Росія, почавши збройну агресію проти України і наштовхнувшись на гідний опір українського народу, шукає різних способів розхитати внутрішню стабільність нашого суспільства і держави. Не даймося на підступи провокаторів та улесливі обіцянки путінської агентури! Пам’ятаймо заповіт видатного сина України, борця за нашу державність Симона Петлюри: «Держава понад партії, нація понад класи». Тільки своєю єдністю і громадянською активністю ми можемо врятувати Олега Сенцова та всіх інших політв’язнів.

Ми звертаємось і до наших побратимів – російських в’язнів сумління: приєднуйтеся до нашої боротьби за звільнення українських політв’язнів, бо це боротьба і за російський народ, за його звільнення від мороку імперського мислення, який охопив Росію і може призвести лише до нових бід на всій планеті.

Разом ми переможемо!

Слава Україні! Героям слава!

м. Полтава, 27 червня 2018 року

Голова ГО «ВТПВіР» О. Сокульська

Система Orphus