Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській ОДА обговорили питання роботи Товариства Червоного Хреста в регіоні (ФОТО)

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло зустрівся з Головою Представництва Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця в Україні Горкмазом Хусейном та Головою Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Іриною Плюсніною.

Полтавська область стала 3-м регіоном після Дніпра і Харкова, куди завітав представник Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста. Мета його візиту — поспілкуватись з отримувачами допомоги від організації, дізнатись умови проживання.

Серед проблем виокремив кілька основних, це зникнення значної кількості патронажних сестер, занедбаний стан складу для необхідних речей та сплата комунальних послуг.

«Сумно бачити, що в Українського Червоного Хреста є свої труднощі. Дуже шкода, що Уряд припинив фінансування програми Служби патронажної сестри, яка тривала 57 років. Раптом Національне товариство Червоного Хреста в Україні втратило 3080 патронажних медсестер. Завдяки цій програмі, допомогу отримували 350 тисяч населення. Ми зверталися з цим питанням до Києва. І на міжнародному рівні звернулися до Швейцарського Червоний Хреста, щоб вони допомогли відновити цю програму. У вашій області 28 районів. І в 5 районах немає представників Червоного Хреста. Це означає, що тисячі людей не отримують допомоги від організації. У медико-соціальному центрі в Полтаві є невеликий склад, там знаходиться запас речей на випадок надзвичайних ситуацій. Але приміщення не в дуже гарному стані. А там зберігаються товари, які повинні бути в цілості. Потрібен ремонт або його оновлення. Умови, в яких знаходяться внутрішньо переміщені особи потрібно змінювати. У всіх країнах Уряд допомагає ВПО з комунальними послугами. Тому що гроші, які ми їм надаємо, вони витрачають на їх сплату”, – називає основні проблеми Голова Представництва Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця в Україні Горкмаз Хусейн.

Голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна теж наголошує на оновленні складу речей. А також зазначила, що через припинення фінансування Служби патронажної сестри на Полтавщині втратили 101 медсестру.

“Червоний Хрест зараз переживає не дуже гарні часи. Все таки позбутися підтримки на державному рівні і залишитись без 101 патронажної медсестри, які допомагали незахищеним верствам населення Полтавської області, було великою втратою. Зараз думаємо, як можемо працювати в нинішніх умовах, як відродимо патронажну службу. Зараз у нас працює 13 медичних сестер. Також маємо список необхідних речей, з якими в разі надзвичайних випадків на території області ми в перші години можемо допомогти найбільш незахищеним. Це ковдри, постільна білизна. Все воно знаходиться на складі, що потребує ремонту. Багато років не ремонтувався”.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло впевнений, що патронажна служба поступово відродиться, також влада допомагатиме організувати представників Червоного Хреста у 5-ти районах Полтавщини, де їх не вистачає.

«Організація Червоного Хреста — авторитетна, з нею легко працювати, до неї є довіра у населення. Впевнений, що патронажні сестри та служба будуть відроджені, сподіваюсь, що буде державна підтримка, бо ця послуга дуже потрібна. Ми надамо приміщення, потрібна людина, яка вболіває за цю справу. Це повинна бути людина з відкритим серцем, яка могла б очолити організацію у районі», – зазначив Олег Пругло.

По завершенні зустрічі, Горкмаз Хусейнов вручив Олегу Пруглу найвищу нагорода Національного Товариства Червоного Хреста “Почесну відзнаку Товариства Червоного Хреста України” до відзначення 100-річчя Товариства Червого Хреста України.

Система Orphus