Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві провели акцію на підтримку політичних в’язнів Кремля (ФОТО)

В обласному центрі, перед Полтавським академічним обласним українським музично-драматичним театром імені М.В. Гоголя, зі сторони вулиці Небесної Сотні, відбулась акція на підтримку 70 українських політв’язнів, утримуваних у Криму й на території Російської Федерації. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Учасники заходу вийшли з плакатами з написами «#SaveOlegSentsov», «Свободу політв’язням», «Artist not terrorist», «#FreeOlegSentsov», «Звільнити бранців Кремля». Під час акції відбувся збір підписів під петицією, адресованою українському уряду, президенту й уряду Російської Федерації з вимогою звільнити українських полонених. Також із нагоди дня народження Олега Сенцова, якому 13 липня виповнилося 42 роки, полтавці могли залишити на окремому плакаті привітання режисеру. Організували захід представники громадської організації «Полтавська платформа».

– Упродовж трьох днів – з 13 по 16 липня – відбувається глобальна акція на підтримку українських військово- й політичних полонених, які перебувають у Російській Федерації. У день народження Олега Сенцова акція стартувала. Сьогодні її останній день. Крім того, сьогодні в Гельсінкі (Фінляндія) зустрічаються президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і президент Російської Федерації Володимир Путін. Тож ініціатива спрямована, щоб привернути і їхню увагу до цієї проблеми і вкотре наголосити на необхідності звільнення українських бранців Кремля, – пояснила директор ГО «Полтавська платформа» Альона Гончаренко. – Ми вийшли на акцію в Полтаві, бо не можемо лишатися осторонь, коли людей незаконно утримують під вартою, зокрема українців. Не можемо забувати про цю ситуацію.

Учасники акції закликали уряд України, представників світової спільноти в особі канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Еммануеля Макрона, а також президентів США Дональда Трампа і РФ Володимира Путіна вкотре порушити питання звільнення Олега Сенцова, інших українських військово- й політичних полонених.

Глобальна акція на підтримку українських бранців Кремля #SaveOlegSentsov була проведена в Німеччині, Грузії, Росії, Латвії, Швеції, Швейцарії, Франції, Об’єднаних Арабських Еміратах, Польщі, Бельгії, Кувейті, Великій Британії, Литві, Ізраїлі, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Португалії, Італії, Ірландії, Австрії, Естонії, Чехії, Греції, Австралії, Люксембурзі, Білорусії, Болгарії, Норвегії, Нідерландах, Іспанії, Румунії, Фінляндії, Ліхтенштейні, Словаччині.

– Ми, учасники глобальної акції #SaveOlegSentsov, звертаємося до влади нашої країни із проханням вжити нагальних заходів по збереженню життя українського режисера Олега Сенцова, визнаного в’язнем сумління «Міжнародною амністією». Просимо уряд нашої країни зробити все можливе для звільнення Олега та всіх громадян України, які були позбавлені волі за політичними мотивами в Росії й окупованому Криму, а також усіх військовополонених і цивільних заручників, яких досі утримують у Російській Федерації або на території окупованого Донбасу, – зазначила Альона Гончаренко.

14 травня цього року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Станом на сьогодні він голодує вже 64-й день.

Система Orphus