Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві обговорили обсяги регіонального замовлення у професійно-технічній освіті регіону (ФОТО)

Сьогодні у Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА відбулось засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів). Освітяни зібрались, аби погодити обсяги регіонального замовлення у робітничих професіях полтавського регіону.

До 2016 року замовлення на підготовку робітничих кадрів формувалось за рахунок держави. З 2016 року, коли фінансування професійно-технічної освіти передали на місцевий рівень, змінились замовники робітничих кадрів і ввели поняття регіонального замовлення. Але нині поруч з регіональним все ще залишається і державне замовлення.

Таким чином за рахунок держави фінансуватимуться 5 закладів виконання покарань, де навчатимуть понад 850 осіб за 16-ма професіями. В тому числі, професіям загальнодержавного значення — у 9 закладах за 6-ма напрямками.

«Затвердження регіонального замовлення є дуже важливим, щоб зрозуміти, які саме фахівці потрібні для нашого регіону і за якими професіями будуть навчатись діти у професійно-технічних навчальних закладах. Кожна цифра погоджена з роботодавцями. Жодна дитина не буде навчатись без погодження. Також матеріально-технічна база професійно-технічної освіти потребує оновлення. Протягом багатьох років кошти не виділялись на оновлення бази, але це не свідчить про те, що заклади не працювали на повну потужність. Сьогодення вимагає підготовки кваліфікованих робітників з використанням інтерактивних площин і віртуальних лабораторій», – наголосила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Обсяги регіонального замовлення у 2018 році на Полтавщині складає 4503 особи за рівнем «кваліфікований робітник» та 159 осіб за рівнем «молодший спеціаліст».

«Регіональне замовлення фінансується з двох джерел — обласного бюджету і бюджету міста Полтава. За рахунок обласного фінансуватимуться 14 напрямів діяльності – це 102 професії. Загальна кількість, яку запланували набрати у 2018 році – 3358 осіб. Пріоритетом є громадське харчування, сільське господарство – і це логічно, адже наша область є аграрною. За рахунок бюджету міста буде проводитись підготовка за 11 напрямками – 52 професії, кількість осіб – 1145, 9 навчальних закладів. У пріоритеті — громадське харчування, загальні професії електротехнічного виробництва, сфера обслуговування. Загальні обсяги складають 4503 особи», – констатувала головний спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти, організаційної роботи та документообігу Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Валентина Франчук.

Директор Державного навчального закладу «гадяцьке вище професійне аграрне училище» Олександр Мигаль зупинився на інноваційних методах і засобах навчання, які допомагають у здобутті учнями робітничих професій.

«Механізм виконання, інженерні рішення змінюються. Тому застосовуючи комп’ютерну техніку, проекти, ми даємо ази на тій техніці, яка є, а вона 80-х років. Нову техніку даємо віртуально. Але результат є. На деякий час просимо реальну техніку у базових підприємств, учні відпрацьовують отримані теоретичні знання й ефект є. Їх вже беруть на роботу», – зазначив Олександр Мигаль.

 

Система Orphus