Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві може відкритися громадський ресторан, 80% прибутку якого йтиме на соціальні проекти

20 липня у RestoClub «Podium» пройшла зустріч із керівником платформи «Тепле Місто», співзасновником ресторану «Urban Space 100» Юрієм Філюком та координаторкою програми «Urban Space» Мартою Гладкою.

Організатори зустрічі — українсько-шведська компанія «Beetroot» та ІТ-школа веб-розробки та дизайну «Beetroot Academy». Один з їх співзасновників, швед Андреас Флодстром розповів, навіщо запросив до Полтави однодумців з Івано-Франківська. З представниками «Теплого Міста» він знайомий більше року:

У нашому баченні розвитку Полтави, яка для нас дуже близька, хотілося б, щоб «Urban Space» був тут. Тому ми взяли на себе ініціативу зібрати всіх охочих. Сьогоднішній захід зробили, щоб зрозуміти, який інтерес є від міста.

Юрій Філюк — співзасновник мережі «23 ресторани» в Івано-Франківську. Разом із друзями він створив кілька концептуальних закладів харчування, серед яких і «Urban Space 100».

Юрій Філюк
Юрій Філюк

Появу закладу у 2014 році профінансували 100 людей, кожен з яких вклав у проект тисячу доларів. Такий «інвестор» не отримає прибутку з коштів. Натомість раз на квартал співзасновники обирають соціальні проекти, які профінансують з 80% прибутку ресторану.

 

Координаторка програми «Urban Space»

Марта Гладка
Марта Гладка

розповіла, що таке соціальне підприємництво ставить перед собою три задачі:

1. Формування прозорого цільового фонду.

2. Створення подієвого майданчику, де можуть зустрітися проактивні мешканці міста.

3. Об’єднання 100 людей практичного інтелекту, які готові вкладати у власне місто.

Люди, які подаються на отримання коштів на проект, мають передати заявку через одного з сотні співзасновників. Це соціальний фільтр.

Щодо сум, то найменший проект вартував 5 тис грн, найбільший — 60 тис грн. Загалом з прибутку ресторану за 3,5 роки профінансовано 72 проекти.

Нам важливо знаходити правильних партнерів. Це має бути громадська платформа — некомерційна, неприбуткова, неполітична, що дуже важливо. Але мати достатній соціальний капітал, інституційний характер й розуміти модерування суспільних процесів, адже об’єднувати українців непросто, — пояснює Юрій Філюк.

За його словами, у Полтаві такими є «Beetroot». Він говорить, що наше місто виглядає для них пріоритетніше за Львів, де таких партнерів немає.

Після презентації Марти Гладкої тривала сесія питань-відповідей, де полтавців дізнавалися все, що їх цікавило щодо проекту майбутнього ресторану.

Роман Повзик

Система Orphus