Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У «Полтаватеплоенерго» розповіли про підготовку до зими і потенційну загрозу теплопостачанню у мікрорайоні Алмазний

Триває підготовка теплового господарства до наступного опалювального сезону. Головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко розповів про вже виконані роботи, співпрацю з балансоутримувачами житлового фонду та потенційні загрози теплопостачанню частини Полтави, що поблизу ринку «Мотель».

Що вже підготовлено до опалювального сезону?

На балансі «Полтаватеплоенерго» — 90 котелень та теплогенераторних у Полтаві, Карлівці, Котельві, Машівці, Решетилівці, а також 28 центральних теплових пунктів (ЦТП) та чотири насосних станції.

На цих об’єктах, а також на 213,55 км тепломереж у двотрубному вимірі, нині відбуваються планові ремонти. У цілому підготовка проходить згідно з графіком. Так, станом на середину літа понад 70% від запланованого обсягу робіт виконано на теплових мережах, магістралях та насосних станціях. Планові ремонти на котельнях, теплогенераторних та ЦТП виконані більш ніж на 50%.

Зокрема, тільки в обласному центрі проведено:

  • заміну і реконструкцію майже 2 км аварійних мереж тепло- і гарячого водопостачання у двотрубному вимірі з прокладкою трубопроводів в пінополіуретановій ізоляції;

  • ремонт 10 насосів різних типів;

  • еколого-теплотехнічну наладку 54 котлоагрегатів.

Вартість виконаних робіт з капітального і поточного ремонту обладнання вже перевищила 12 млн грн.

Фахівці «Полтаватеплоенерго» відновили теплову ізоляцію 2,86 км теплових мереж у двотрубному вимірі, а також асфальтобетонне покриття на 47 ділянках загальною площею 1634 кв.м. Реалізовано низку інших необхідних заходів, передбачених інвестиційною програмою підприємства на поточний рік.

Як проходить співпраця з балансоутримувачами житлового фонду міста?

Головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко наголошує: всі балансоутримувачі, власники, організації та відомства отримали листи з переліком необхідних регламентних робіт з підготовки внутрішньобудинкових мереж теплопостачання. Цей перелік передбачений Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики й Міністерства житлово-комунального господарства України (https://bit.ly/2LtCyYp).

“Із відповідальними особами балансоутримувачів та власників житлового фонду в Шевченківському райвиконкомі Полтави ми провели плідну нараду щодо підготовки до зими. Інші органи місцевого самоврядування, на жаль, подібних заходів не ініціювали”, — наголошує Володимир Пасічко.

На сьогодні готовність внутрішньобудинкових систем до роботи в опалювальний період перевірена у понад 520 будинках, що перебувають на балансі КП «ЖЕО №2». Для порівняння, досі жоден житлово-будівельний кооператив (ЖБК) та ОСББ не пред’явив внутрішньобудинкових систем теплопостачання для огляду фахівцями «Полтаватеплоенерго», як і документів, що підтверджують їх готовність до наступного опалювального періоду.

“У більшості випадків такі роботи балансоутримувачі проводять лише в межах вузлів вводу теплових мереж у житлові будинки. При цьому внутрішньобудинкові системи опалення будівель у цілому не готуються. Зокрема, не проводяться гідравлічні випробування та промивка систем опалення, не перевіряються дросельні пристрої, не відновлюється пошкоджена теплова ізоляція в межах житлових будинків. А саме від якісного виконання цих робіт значною мірою і залежать тепло та комфорт наших споживачів у холодну пору року”, — зазначає головний інженер.

З іншого боку, триває планомірна і системна робота з підготовки закладів освіти та виховання, закладів охорони здоров’я і лікування. На середину літа вже обстежені системи теплопостачання 21 школи та навчально-виховних комплексів, 29 садочків, трьох лікувально-профілактичних закладів.

Яка ситуація з тепломережею під ринком «Мотель» на Алмазному?

Велике занепокоєння викликає ситуація із ділянкою магістральної тепломережі «Полтаватеплоенерго», над якою із порушенням норм та правил зведена частина торговельних павільйонів ринку «Мотель» у Полтаві.

Нагадаємо, на початку липня цього року гідравлічні випробування виявили необхідність невідкладного проведення заміни частини трубопроводу та майже на тиждень позбавили https://poltava.to/project/3913/ перинатальний центр, поліклінічне відділення 4-ї міської лікарні та мешканців 24 житлових будинків гарячої води.

Ситуація була прогнозована, адже вже багато років кіоски ринку розміщені в охоронній зоні магістральних тепломереж, аварії на яких навіть за ідеальних умов експлуатації час від часу виникають і будуть виникати.

«Полтаватеплоенерго» роками пише листи до відповідальних органів влади та організацій, пояснюючи ризики та наслідки такого розташування торговельних павільйонів. На жаль, поки що безрезультатно. Самотужки підприємство не «винесе» будівлі з охоронної зони для повноцінного відновлення теплових мереж.

Завдяки акустичній томографії знаємо: остаточно вийшла з ладу ділянка тепломережі довжиною 140 м у двотрубному вимірі. В аварійному порядку, у вкрай складних умовах нашим працівникам вдалося замінити 14,5 і м, але ж це лише 10%! Подальше виконання відновлювальних робіт без термінового демонтажу торговельних павільйонів ринку «Мотель» неможливе. Хочу окремо наголосити: у разі аварійного пориву цієї ділянки трубопроводу вже у холодну пору року будинки та медичні заклади частини мікрорайону Алмазний гарантовано на невизначений термін залишаться без опалення”, — підсумував Володимир Пасічко.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»

Система Orphus