Ви тут:

У МОЗ спростували 5 поширених міфів про високий тиск

В Україні кожен третій дорослий має високий артеріальний тиск, через що підвищується ризик мозкового інсульту, інфаркту міокарда, серцевої чи ниркової недостатності.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала відомі міфи про тиск, йдеться на сторінці у Facebook.

Міф: Артеріальна гіпертензія – це спадкова хвороба.

Насправді це не означає, що якщо батьки мали підвищений тиск, то і дитини він буде. Щоб запобігти гіпертензії потрібно дотримуватися здорового способу життя. Також потрібно контролювати тиск. 

Міф: Гіпертензія виникає лише у людей старшого віку.

Останнім часом поширюється тенденція до зростання частоти артеріальної гіпертензії серед дітей та молоді. Це пов’язано зі способом життя – ожиріння, нездорове харчування, малорухливий спосіб життя та шкідливі звички.

Міф: Приймати ліки тоді, коли погано

Щоб запобігти ускладненням гіпертензії – інсульту, інфаркту, ураженню нирок, судинній деменції тощо – потрібно регулярно вживати пігулки та дотримуватися здорового способу життя. Ліки зможуть нормалізувати тиск.

Міф: Поняття “робочого тиску” не існує

Деякі люди переконують себе, що високий тиск для них – нормальне явище. Проте це не означає, що лікуватися не потрібно.

Міф: Для лікування високого тиску достатньо 1-2 рази на рік “прокапатися”.

Для того, щоб зменшити серцево-судинні катастрофи, необхідно регулярно лікувати хворобу та вести здоровий спосіб.

Супрун назвала середні показники артеріального тиску – 120/80 мм.рт.ст. Ця цифра може коливатися між 90/60 і 130/80.

До слова, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками встановила заборону на застосування та реалізацію двох лікарських засобів для лікування серцевої недостатності і гіпертензії.

 

Система Orphus