Ви тут:
Культура Суспільство 

У Києві відкрили сквер і пам’ятник легендарного азербайджанського співака Мусліма Магомаєва

У рамках відзначення 75-річчя від дня народження всесвітньо відомого оперного й естрадного співака та композитора Мусліма Магомаєва в місті Києві відбулась офіційна церемонія відкриття Скверу імені Мусліма Магомаєва, який розміщується на перехресті проспекту В’ячеслава Чорновола та вулиці Січових Стрільців.

У заході взяли участь Міністр культури Азербайджанської Республіки Абульфас Гараєв, Міністр культури України Євген Нищук, Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв, заступник голови КМДА Олександр Спасибко, заслужені артисти з Азербайджану, Узбекистану, Казахстану, України та інших країн, які знали та любили великого музиканта, а також поціновувачі творчості співака, повідомляє Міністерство культури України.

Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв висловлює впевненість у тому, що Сквер ім. Мусліма Магомаєва та музичний вечір, присвячений його пам’яті, стануть подарунком для киян, українців та гостей міста –шанувальників таланту легендарного азербайджанського співака й композитора.

На переконання Міністра культури України Євген Нищука Сквер імені Мусліма Магомаєва стане справжньою окрасою Шевченківського району Києва, місцем відпочинку та спілкування, як киян так і та громади Азербайджану, яка проживає в Україні і є нероздільним цілим з українським народом.

«Найголовніше, що це місце стане важливим містком дружби між нашими народами. Дуже символічно, що видатні діячі мистецтва, які тривалий час пов’язували наші країни, яких любили, які є справжніми легендами, сьогодні стають важливим фактором зміцнення дружби та взаємоповаги між нашими країнами», – говорить Євген Нищук.

«Сьогодні відкривається ще один чудовий символ дружби та взаємоповаги між нашими народами – пам’ятник великому музиканту, образ якого є дуже важливим для кожного азербайджанця», – наголосив Міністр культури Азербайджанської Республіки Абульфас Гараєв. Я сподіваюсь, що люди які будуть приходити в цей сквер, створений зусиллями українців і азербайджанців, стане символом поваги до культури і надихатиме творити добро».

Автором пам’ятника Мусліма Магомаєва став відомий харківський скульптор, народний художник України, професор, завідуючий кафедрою скульптури в Харківській державній академії дизайну і мистецтва Сейфаддін Гурбанов.

Після офіційної церемонії, організатори заходу відкрили концертну програму за участі артистів України, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану та інших країн.

Система Orphus