Ви тут:
Спорт Суспільство Україна 

У Києві стартував ХХІІ чемпіонат світу зі стрибків у воду серед юніорів

23 липня у столиці України стартував ХХІІ чемпіонат світу зі стрибків у воду серед юніорів.

Як і минулорічний чемпіонат Європи серед дорослих, де збірна України виборола перше загальнокомандне місце, світова першість проходить у палаці водних видів спорту “Ліко”. Протягом тижня понад 200 спортсменів змагатимуться за звання найсильнішого та виборюватимуть  путівки на ІІІ Юнацькі Олімпійські Ігри, повідомляє Урядовий портал.

Урочисте відкриття турніру розпочалося парадом країн-учасниць  з Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Океанії та Африки.

На офіційний старт юніорської першості прибули почесні гості –  президент Міжнародної федерації плавання Хуліо Сезар Магліоне та виконавчий директор FINA Корнела Маркулеску. Очільник FINA  високо оцінив підготовку України до проведення юніорської світової першості.

«Україна має солідний досвід та репутацію в стрибках у воду. Я впевнений що організація і проведення цих змагань стане додатковим стимулом для спортивної молоді вашої країни. Ці змагання є дуже важливими для FINA. Вони є ідеальною платформою для того, щоб юні спортсмени могли професійно зростати та засяяти на міжнародній арені», – наголосив президент FINA Хуліо Сезар Магліоне.

Учасників та гостей масштабної спортивної події привітав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

«Шановні друзі, сьогодні відбувається дуже важлива подія не лише в історії олімпійського руху та спортивної громади, не лише в історії Федерації стрибків у воду. Сьогодні відбувається дуже вагома подія в історії незалежної України – чемпіонат світу серед юніорів зі стрибків у воду. То ж давайте привітаємо це величне досягнення!», – закликав присутніх Ігор Жданов.

«Ми маємо рекордну кількість країн – 48, рекордна кількість учасників. І взагалі, цей чудовий палац, який був нещодавно побудований, вперше приймає таку кількість спортсменів і таку кількість країн. У минулому році ми провели європейський чемпіонат зі стрибків у воду та заслужили найвищі оцінки, де  українська збірна посіла перше загальнокомандне місце. І сьогодні, як і всі наступні дні, ми будемо вболівати за наших спортсменів, щоб вони в чесній боротьбі завойовували медалі, та підтримувати спортсменів з інших країн. Я думаю що це свято спорту назавжди лишиться в наших серцях!», – наголосив Міністр.

Вітання на адресу учасників та гостей турніру від Національного олімпійського комітету України передав Валерій Борзов, віце-президент НОК.

Президент федерації стрибків у воду України Ігор Лисов висловив сподівання, що учасники та гості чемпіонату будуть задоволені українською гостинністю та дав офіційний старт турніру.

По завершенню церемонії відкриття чемпіонату було розіграно нагороди у стрибках з 3 м трампліна серед юніорів та метрового трампліна серед юніорок.

Система Orphus