Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці вивчають варіанти зменшення навантаження на полігон твердих побутових відходів

Зменшити навантаження на полігон твердих побутових відходів можливо за умови будівництва сміттєпереробного комплексу. Це питання обговорили в рамках засідання робочої групи щодо опрацювання питання будівництва сміттєсортувальної лінії на території Деївського сміттєзвалища.

Як зазначив керівник відділу екологічної безпеки виконкому міської ради Олексій Федюн, із метою запобігання негативного впливу відходів на довкілля та здоров’я людини поточного року на державному рівні були внесені зміни до законодавства в сфері забезпечення захоронення неперероблених побутових відходів, відповідно до яких в Україні забороняється захоронення таких відходів. Головний еколог Кременчука наголосив, що в свою чергу з прийняттям такої законодавчої ініціативи вводиться вимога щодо запровадження обов’язкового сортування сміття, її мають дотримуватися на місцях. Спеціалізовані підприємства, в свою чергу, повинні  отримати відповідні ліцензії для збору, сортування, зберігання, перевезення, обробки, переробки і захоронення. На сьогоднішній день КП «КАТП – 1628»  отримало  ліцензію на захоронення побутових відходів. Разом із тим Олексій Федюн  зауважив, що над питанням зменшення навантаження на кременчуцький полігон твердих побутових відходів працюють, починаючи з  2008 року. Тоді в  місті було запроваджено роздільний збір сміття. Кінцевим же результатом  на цьому шляху має стати будівництво сміттєпереробного комплексу на Деївському звалищі. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Директор департаменту житлово-комунального господарства міста Іван Москалик зазначив, що наразі на  території міста розміщено 245 контейнерних майданчиків, із яких 186 – для роздільного збору сміття. Разом із тим, з кожним роком навантаження на полігон побутових відходів  зростає. За 53 роки його існування на ньому накопичилося 1 млн. 385 тис. т побутових відходів. Лише 5% відходів, які звозяться на полігон, підлягають переробці, решта – лише зберіганню.  Із такими темпами наповнення у полігону залишилося ресурсу щонайбільше на 15-20 років. Тож у Кременчуці  питання збору, сортування, зберігання, перевезення, обробки, переробки, захоронення сміття та будівництва сміттєпереробного комплексу є нагальним.

За підсумками засідання було прийнято рішення щодо подальшого вивчення досвіду роботи подібних об’єктів, пропозицій щодо економічних та технічних складових різних виробників  сміттєпереробних ліній та комплексів. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням Кременчука щодо участі в програмі роздільного збору сміття.  

Система Orphus