Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці ведеться системна робота із заміни комунікаційних мереж

Проблема зношеності мереж тепло та водопостачання є глобальною для всієї України. Вона приводить до поривів на трубопроводах, що останнім часом є поширеними майже у всіх населених пунктах країни.
Аварійні ситуації на комунікаційних мережах у   деяких випадках  закінчуються навіть затопленнями цілих мікрорайонів. Щоб не допустити подібних катастроф,   влада Кременчука у партнерстві з підприємствами-надавачами комунальних послуг розпочала впровадження програми з заміни застарілих трубопроводів мереж тепло та водопостачання, повідомляє Кременчуцька міська рада.
За словами головного інженера ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго» Олега Вертепного, основна частина мереж теплопостачання була прокладена в 70-х роках ХХ століття. Розрахунковий термін служби мереж становить 24 роки, тож термін експлуатації цих труб  давно скінчився. Олег Вертепний зазначив, що в  цьому році під час гідравлічних випробувань на трубопроводі центральної частини Кременчука, було виявлено 14 поривів. У рамках планової підготовки мереж теплопостачання до нового опалювального сезону ПАТ «Полтаваобленерго» запланувало провести заміну 290 погонних метрів труби діаметром 500 мм. Наразі ці робити тривають.
Народний депутат України Юрій Шаповалов наголосив, що заміна труб, їх теплоізоляція є одним із пріоритетів роботи влади та місцях і кампаній, які постачають тепло та воду в оселі споживачів. До вирішення проблеми зношеності комунікаційних мереж слід підходити системно, бо це є головною передумовою належного функціонування міста.  
Міський голова Віталій Малецький наголосив, що наразі у  Кременчуці також ведеться планова робота з заміни мереж водопостачання. Старі зношені труби міняють на нові пластикові, які не іржавіють, є цілісними та сучасними. Використання пластикових труб у системі централізованого водопостачання впливає на підвищення якості води,  мінімізують її  втрати, а це, в свою чергу, може вплинути на зменшення тарифу. Керівник міста зазначив, що в найближчі роки у Кременчуці треба зробити комунікаційну «революцію», перекласти десятки кілометрів мереж, щоб в оселях жителів завжди було комфортно, безперебійно постачалися тепло, холодна та гаряча вода. Тільки спільними зусиллями влади, компаній-надавачів комунальних послуг можна досягти поставленої мети.

 

Система Orphus