Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці перебувають учасники литовського телевізійного проекту «Національна експедиція» (ФОТО)

У рамках проекту, відбувся круглий стіл «Україна і Литва – спільна історична спадщина, спільне майбутнє», зустріч представників міської влади Кременчука на чолі з міським головою Віталієм Малецьким, та за участі українських і литовських  науковців, КП «Кременчукінвест», засобів масової інформації.  

Міський голова Віталій Малецький наголосив, що візит учасників проекту «Національна експедиція» для Кременчука є знаковою подією, бо відбувається він саме в Рік Литви, що упродовж 2018 року проходить у місті. Експедиція присвячена вивченню спільної україно-литовської  історії.  Віднедавна Кременчук має місто-побратим Алітус, який став для кременчужан своєрідним «вікном» у Литву, розширює їх можливості для ознайомлення з країнами Європейського Союзу.

Віталій Малецький підкреслив, що подібні експедиції насамперед наближають народи один до одного, допомагають їм глибше вивчити історію розвитку країн, в якій багато спільного. Деякі історичні факти говорять про те, що розвиток Кременчука пов’язаний із Литвою. Тож кременчужанам хотілося б більше дізнатися про цей період. Він висловив сподівання, що завдяки литовському проекту «Національна експедиція» на деякі історичні «загадки» будуть надані відповіді.

Продюсер проекту «Національна експедиція» Едмундас Якилайтис наголосив, що власне проект триває упродовж 4-х років. Його маршрут проходив річками Немон та Висла, наразі він пролягає Дніпром. Щорічно у рамках проекту створюється від 20 до 30 серій документального кіно. Цього року про Україну, в тому числі про Кременчук, планується відзняти 28 епізодів. В їх основу будуть покладені реальні факти про справжню Україну, її культуру, історію, природу, традиції. Вже у вересні програма «Національна експедиція»  вийде в ефірі центрального литовського телеканалу.

Система Orphus