Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У І півріччі у Кременчуці легалізували працю 72 найманих працівників

У Кременчуці проводять роботи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, систематично проводять спільні рейди – обстеження суб’єктів господарської діяльності фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог трудового законодавства, а також ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота серед  роботодавців та громадян щодо негативних соціальних наслідків нелегальних трудових відносин та використання тіньових схем в оплаті праці, про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування працівників та необхідність сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Адже через несплату єдиного соціального внеску і податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість отримання пенсії за віком, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством, а місцевий бюджет не отримує кошти.  Про це повіомили у Кременчуццькій міській раді.

За інформацією  управління економіки, у січні – червні 2018 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 21 рейд-обстеження суб’єктів господарювання з питань легалізації найманої праці. Обстеженням охопили  447 суб’єктів господарювання.                                                                                

У результаті обстежень, у 70 фізичних осіб – підприємців виявили 88 найманих працівників без оформлення трудових відносин з роботодавцем та у  12 юридичних осіб – 32 працівника, які не були  оформлені відповідно до наказу,  8 осіб здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Завдяки вжитим заходам протягом І півріччя 2018 року легалізовано працю 72 найманих працівників, 16 штатних працівників та 8 зареєструвалися як фізичні особи – підприємці.  За січень – червень 2018 року  додатково    перераховано  до   бюджету:  59,0 тис. грн – податку на  доходи    фізичних    осіб,  72,1  тис. грн –  єдиного соціального    внеску, 3,0 тис. грн – єдиного податку  та  4,9 тис. грн – військового збору.

Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення продовжує проведення ефективної та результативної роботи, спрямованої на зменшення неофіційної та тіньової зайнятості населення, прихованого використання робочої сили, легалізації трудових відносин з найманими працівниками, дотримання мінімальних гарантій з оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати.

Слід пам’ятати, що офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Система Orphus