Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У 4-х радах виявлено порушення законодавства – коаліція «Прозорі ради: Полтавщина»

Коаліція «Прозорі ради» дослідила, чи передбачаються актами місцевого самоврядування чотирьох досліджуваних рад оприлюднення протоколів, висновків та рекомендацій постійних депутатських комісій. Також з’ясували спосіб оприлюднення даної інформації, передбачений для кожної ради. Серед проаналізованих міських рад – Полтавська, Кременчуцька, Миргородська. Також дослідили Полтавську обласну раду. Повідомляють в прес-службі ГО «Інститут аналітики та адвокації».

Порядок оприлюднення протоколів, висновків та рекомендацій постійних депутатських комісій ради передбачається ч. 2 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

Кременчуцька міська рада – сайт

Регламентом Кременчуцької міської ради передбачено офіційне оприлюднення проектів рішень та рішень міської ради, висновків і рекомендацій постійних комісій, звітів тимчасових контрольних комісій, результатів поіменного голосування шляхом розміщення на офіційному сайті Кременчуцької міської ради. Проте радою не прописане невідкладне оприлюднення даних документів протягом 5 робочих днів та надання цієї інформації в інформаційному запиті, як того вимагає Закон.

Миргородська міська рада – ЗМІ та сайт

У Регламенті Миргородської міської ради вказано, що гласність у роботі міської ради забезпечується шляхом відкритості пленарних засідань міської ради, засідань постійних комісій, а також шляхом розповсюдження інформації про діяльність міської ради, її органів та посадових осіб, інформації про прийняті ними нормативні та інші акти через засоби масової інформації, офіційний сайт міської ради в мережі Інтернет. Як і в попередньому випадку, у Миргородської міської ради не враховане негайне розміщення вказаних документів на сайті та розголошення інформації у відповідь на інформаційний запит.

Полтавська міська рада – сайт та інформаційні запити

Згідно з положенням про постійні комісії Полтавської міської ради, за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які зазначаються у протоколі засідання постійної комісії або оформлюються окремо від нього. Висновки і рекомендації постійної комісії є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Полтавська обласна рада – сайт та інформаційні запити

Відповідно до положення про постійні комісії обласної ради, за результатами вивчення і розгляду питань комісії готують висновки і рекомендації. Вони оформляються протягом двох днів після засідання, а протоколи засідань комісії оформляються протягом десяти днів. Протоколи засідань комісій надаються депутатам за письмовим зверненням до обласної ради. Протокол, висновки та рекомендації засідань комісій розміщуються на сайті обласної ради.

Дане положення не відповідає ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», де чітко вказано, що інформація має публікуватися не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа.

Проаналізувавши чотири ради, юристи виявили, що в більшості з них порядок оприлюднення протоколів, висновків та рекомендацій постійних депутатських комісій не відповідає нормам, встановлених Законом.

Нагадаємо, що коаліцію «Прозорі ради» в Полтавській області представляє Інститут аналітики та адвокації. Юристи та аналітики за 16 критеріями аналізують прозорість та підзвітність трьох міських рад (Полтавської, Кременчуцької, Миргородської) та Полтавської обласної ради.

Коаліція проаналізувала ради вже за шістьома критерієями – врегулювання та запобігання конфлікту інтересів у раді; доступ громадян на пленарні засідання та постійні депутатські комісії; використання державних веб-порталів data.gov.ua та spending.gov.ua; оприлюднення протоколів, висновків та рекомендацій постійних депутатських комісій.

 

Система Orphus