Ви тут:
Суспільство Україна 

Тривають урочистості з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України

Урочистості з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України відбуваються за участі глави Української держави Петра Порошенка.

Розпочалися урочистості державним заходом на Володимирській гірці біля пам’ятника Святому рівноапостольному князю Володимиру Великому, де виступив президент.

Президент Петро Порошенко зазначив, що українське суспільство очікує на рішення про надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви, суспільство готове до нього.

Президент особливо підкреслив: “Я гарантую, влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи.  Але наголошую, проте й іншим державам українська влада не дозволить цього робити. Для того і вважаю конче необхідним обрубати всі щупальця, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор”.

За словами Петра Порошенка, в РФ православна церква лише на папері відокремлена від держави, а насправді вона сама назвалася “скрепою” режиму.
Президент особливо підкреслив, що віруючі і церковні громади самі вирішуватимуть, чи приєднуватись їм до Помісної Церкви.

“Томос, хай пошле нам його Господь, не означатиме, що в Україні постане державна церква. Влада ж, як і раніше, і тепер, поважатиме усі конфесії, не відступаючи від духу і букви Основного закону – Конституції України”, – підкреслив Петро Порошенко.

У Володимирському соборі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив святкову літургію.

В УПЦ КП запросили всіх помолитися за Україну, за перемогу і справедливий мир, за єдину Помісну українську православну церкву.

Напередодні до Києва прибула делегація Вселенського патріархату. В центрі міста посилено заходи безпеки. Перекрилирух транспорту за маршрутом проведення хресного ходу.

Система Orphus