Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Треба використовувати всі можливості для покращення життя громадян!»: на Лубенщині провели тренінг з написання проектів

Учора в адмінприміщенні Лубенської райдержадміністрації відбувся кущовий навчальний тренінг «Проектне мислення. Написання проектів» у рамках проекту «Розвиток компетенцій громадських активістів району», підготовленого слухачкою Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Ольгою Якименко. 

Захід орієнтований передовсім на представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування, працівників органів публічної влади, місцевих медіа з метою надання учасникам практичних знань з написання проектів, формування ефективних цілей та завдань проектних пропозицій відповідно до вимог, формулювання проектних ідей в правильні проектні заявки. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Вітаючи учасників тренінгу, голова Лубенської РДА Тетяна Качаненко висловила сподівання, що сьогоднішнє навчання буде корисним і цікавим, дасть змогу усім присутнім отримати необхідні знання та обмінятися практичним досвідом.

«Знаково, що тренінг проводиться не лише для органів влади, а й для громадськості. Інколи брак знань і практичних навичок стримують реалізацію багатьох цікавих проектів», – наголосила Тетяна Качаненко.

Заступник начальника управління – начальник відділу комунікацій з громадськими об’єднаннями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Отич поділився практичним досвідом з реалізації проектів громадських організацій на Полтавщині та перспективи підготовки таких проектів, адже на сьогодні дуже багато ідей та заходів ініціює саме громадськість.

Подібний тренінг, за словами Володимира Голуба, голови Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, в області проводиться вперше і є надзвичайно цікавим і потрібним як для влади, так і для громадськості.

Навчання провів керівник проектів громадської організації «Інститут соціальної політики регіону», кандидат наук державного управління, доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, автор і редактор книг «Грантрайтінг: методичні рекомендації органам публічної влади з написання проектних заявок», «Основи грантрайтінгу і управління проектами в публічній сфері: методичні рекомендації для органів влади і недержавних організацій» Олег Кулініч.

У рамках проведення тренінгу учасники навчилися грамотно формулювати пропозиції, робочий план проекту, отримали практичні рекомендації з написання проектних пропозицій, ознайомилися з універсальним форматом для написання проектної заявки, послідовністю роботи над проектною заявкою та з’ясували чимало проблемних питань, які виникають під час написання проектів та їх реалізацією: де шукати інформацію про актуальні конкурси, як правильно скласти проектну заявку, як адаптувати проект під конкретний конкурс, хто має право отримання гранту тощо.

Звісно, щоб вивчити даний предмет досконало, необхідно навчатися не один день, проте маємо надію, що сьогоднішній семінар стане першим кроком у розвитку Лубенщини та всієї області.

Система Orphus