Ви тут:
Суспільство Україна 

Тематичні виставки на фестивалі “Холодний Яр-2018” переглянули 7 тис відвідувачів

Для 7 тисяч учасників Фестивалю нескореної нації “Холодний Яр” – 2018, який завершився на Черкащині, Український інститут національної пам’яті продемонстрував пересувні виставки – про Українську революцію 1917-1921 років і про Українську повстанську армію, повідомляють на сайті УІНП.

Виставка “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921” в простій та цікавій формі розповідає про події Української революції. У експозиції використано більш ніж 250 унікальних документів та фотографій.

Виставка “УПА – відповідь нескореного народу” розповідає про антинацистський та антирадянський спротив ОУН та УПА. На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.

Фестиваль проходив вже вчетверте. Як зазначають організатори, головною метою є просвітництво, оскільки найбільшу частину програми приділяється гутірковій галявині, де виступають політичні та громадські діячі, історики, краєзнавці, поети та письменники. Окрім того, фестиваль має і благодійну мету, щороку під час фестивалю збираються кошти для учасників російсько-української війни, у 2017 році силами холодноярців було облаштовано машину швидкої допомоги батальйону Кульчицького, цьогоріч було зібрано кошти для закупівлі тренажера в реабілітаційний центр для учасників російсько-української війни.