Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Ринок праці потребує лише 40% випускників з вищою освітою, – МОН

Українському ринку праці потрібні лише 40% працівників з вищою освітою. Більшість вакансій вимагають рівень висококваліфікованих випускників професійно-технічних училищ.

Про це за підсумками вступної кампанії 2018 року розповіла радник міністра освіти Іванна Коберник, повідомляє Еспресо.

“76% цьогорічних випускників подали заяви до ВНЗ. Хоча, якщо ми говоримо про потреби ринку праці, то це обернена ситуація. Насправді, потреба ринку праці: 40% спеціальностей з вищою освітою і 60% спеціальностей, які вимагають професійної чи професійно-технічної освіти”, – пояснила радник міністра.

За її словами, з цим “потрібно працювати”, тобто батьки мають пояснювати своїм дітям усі недоліки й переваги як вищої, так і професійно-технічної освіти. Зокрема, наголошувати й на факторі оплати праці, розмір якої є досить високим серед багатьох робітничих спеціальностей.

Наприклад, додала Коберник, нині в Україні є надзвичайна потреба у фахівцях із сучасного сантехнічного обладнання:

“Це один з найбільших запитів і попитів на ринку праці. Тому що будуються величезні офісні центри, нові споруди. Монтажник сантехнічних систем – це складна професія, яка вимагає знань у т.ч. і матеріалознавства, і фізичних процесів. Щоб змонтувати велику систему опалення, водопостачання”.

Своєю чергою, наголосила Коберник, Міністерство освіти активно реформує систему ПТУ “за тим же принципом, за яким реформується і українська школа”.

Перейти до вмісту