Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Рятувальники розповіли як врятувати потопаючого та надати йому невідкладну першу допомогу

З настанням купального сезону зростає ризик загибелі людей на воді. Рятувальники нагадують правила поведінки на річках та на пляжах. Відпочивальники мають бути уважними та не забувати про елементарну безпеку – свою та своїх дітей, інформує Полтавська міська рада.

Так, начальник КП «Рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради» Євген Савчук повідомив сумну статистику, що з початком купального сезону на Ворсклі фахівцями служби було витягнуто 3 потопельників та звернувся до мешканців та гостей міста з проханням відпочивати з розумом.

“Якщо ви стали свідком того, як людина на ваших очах потопає, ви повинні знати, що потрібно робити в такій ситуації: головне – не панікувати, крикнути людині, що йде допомога та зателефонувати до рятувально-водолазної служби за телефоном (0532)60-18-16” – наголосив Євген Савчук.

Далеко від берега у воді людина, яка потопає. Після гучних прохань про допомогу до потопаючого протягом 3-4 хвилин на моторному човні прибувають рятувальники.

Водолаз рятувальної служби Іван Білаш розповів про алгоритм спасіння потопаючого:

“Один із спеціалістів пірнає у воду. При знаходженні потерпілого у свідомості, потрібно його заспокоїти, для чого витримується певна дистанція. Людина, будучи охоплена панікою, може ненавмисно, підкоряючись інстинкту самозбереження, утягнути з собою на дно і того, хто намагається його врятувати. Далі необхідно обхопити потопаючого так, щоб він при цьому не сковував ваших рухів та не чіплявся ногами та руками за рятувальника. Для цього його потрібно підхватити під пахви, повернувши спиною до себе та плисти до берега. На березі врятованого перехиляють через коліно, щоб звільнити легені від води. Потім, потрібно оглянути ротову порожнину, чи немає залишків піску, водоростей чи інших зайвих предметів. Після цього, перевернувши людину на спину, підвернути голову так, щоб відкрився прохід, та зробити непрямий масаж серця. Коли людина опритомніла, її потрібно перевернути на бік задля того, щоб вона не захлинулася залишком води в легенях, та чекати швидку медичну допомогу”.

Рятувальники звертаються до всіх відпочивальників бути уважними, дотримуватися правил безпеки при плаванні, не перебувати довгий час під відкритим сонцем, не вживати алкогольних напоїв, адже 90% тих, кого рятують з води, знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. А також дбайливо ставитися до місць відпочинку – не смітити на пляжах, не кидати у воду залишки їжі, банки, пляшки, адже це також несе загрозу життю та здоров’ю відпочивальників.

Система Orphus