Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Рятувальники продовжують розповідати полтавцям, як не допустити пожежі

З початку року на території Полтавської області виникло 15 лісових пожеж. Остання виникла 24 липня в лісовому масиві поблизу села Кіндрівка Кременчуцького району. Тоді вогнем було знищено 0,35 га лісової підстилки. Завдяки вогнеборцям з 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини та працівникам місцевого лісгоспу, пожежу вдалося швидко приборкати та не допустити поширення полум’я на значні території. Аби запобігти лісовим пожежам рятувальники щодня нагадують громадянам правила пожежної безпеки.

Так, сьогодні фахівці ДСНС провели профілактичні бесіди з мешканцями смт Чорнухи та міста Полтава, а днем раніше провели інформаційно-роз’яснювальну роботу в Карлівському, Кременчуцькому та Котелевському районах. Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

Під час спілкування співробітники ДСНС нагадували людям про небезпеку розведення відкритого вогню та вручали тематичні пам’ятки з правилами безпечної поведінки у лісі.

Рятувальники роз’яснювали, щоб не допустити лісової пожежі треба перш за все вибирати безпечне місце для розведення багаття та ретельно обкопати його. Не кидати непогашені недопалки цигарок, а розводити вогнища лише в безвітряну погоду під постійним наглядом. Збираючись додому, не забути ретельно залити вогонь водою або закидати його піском.

Головне управління ДСНС України у Полтавській області нагадує, що у разі виникнення пожежі необхідно негайно зателефонувати за номером 101. До прибуття пожежно-рятувальних підрозділів гасити пожежу можна тільки низову: збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою чи засипаючи ґрунтом. До полум’я заввишки 1,5 – 2 метри наближатися ні у якому разі не можна. Необхідно відійти на безпечну відстань і чекати на рятувальників чи працівників лісового господарства.

Система Orphus