Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Розпочалися зйомки українсько-румунського фільму про Чорнобиль

Кінопроект спільного українсько-румунського фільму «Народжені квітнем» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно України. Державна фінансова підтримка становитиме 1 млн 197 тис. 480 грн при загальній вартості виробництва фільму 3 млн 716 тис. 640 грн, повідомляють на сторінці Держкіно.

Фільм «Народжені квітнем» є своєрідним нотатником напівсліпого сьогодні кінорежисера Адріана Пірву, члена Чорнобильської спільноти, який тридцять років подорожує Україною та Білоруссю і шукає своїх «співвітчизників» із чорнобильського покоління.

«Народжені квітнем» – це драма про чорнобильське покоління, яке намагається осмислити своє місце в сучасному світі. 25-го квітня 1986 року молода румунська дівчина вирушила в Україну на екскурсію. Вона була на 6-му місяці вагітності. Наступного дня вибухнув 4-й реактор найбільшої в Європі атомної електростанції, викидаючи в небо хмари радіоактивного пилу. У кінці липня повністю сліпим народився Адріан Пірву, син цієї молодої румунки, яка подорожувала Україною і дізналася про Чорнобиль тільки після повернення додому. Лише в результаті фантастичної материнської жертовності й зусиль лікарів дитині частково повернули зір.

Реліз фільму в Україні заплановано на жовтень 2019 року.