Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Психологи розповіли, як подолати свої страхи

Страх провокує напади паніки, стрес, депресивний настрій та тремтіння. Але перемогти свої фобії може кожен.

Психологи з Каліфорнійського університету заявили, що метод “розкажи про страх” працює, пише 24tv.ua.

В експерименті взяли участь 88 осіб, які страждають арахнофобією – боязню павуків. Всім їм було запропоновано долучитися до живому тарантула, або хоча б наблизитися до нього настільки близько, наскільки можливо.

Потім психологи з інтересом вислухали розповіді кожного учасника експерименту. Після одкровень було встановлено, що ті, чий розповідь був більш емоційним, в подальшому змогли швидше позбутися від страху. Психологи переконані, що «промовляння» негативних емоцій не погіршує страх, а допомагає його перемогти. Головне – більше емоцій! Так що терміново слід знайти бажаючих послухати ваші “страшилки”.

Дейл Карнегі казав, що бездіяльність породжує страх. Якщо наївна мрія отримати трохи хоробрості від Залізного Дроворуба вже трансформувалася в упевненість перемогти свої страхи, необхідно перестати міркувати про фобії, сидячи на дивані.

Карнегі радив “вийти з дому і почати діяти”. Власні страхи можна і потрібно злегка провокувати. Боїтеся висоти – вирушайте в гори, ненавидите щурів – заведіть собі білосніжну красуню з витонченими “ручками”. Правда, слід пам’ятати про помірність. Бездумно кидатися у вир з головою – не дуже хороший варіант.

Шведські вчені з Каролінського інституту на чолі з доктором Арміт Голка запропонували свій варіант боротьби з фобіями. Вчені впевнені, що страхи і модель поведінки часто закладаються за допомогою соціальних форм навчання. Тому корисно знову і знову переконуватися в тому, що власний страх не викликає панічного стану у інших людей.

Хтось, припустимо, може без проблем підійти до клоуну і обійняти його. Саме свідком таких сцен і слід частіше ставати коулрофобія – з часом, як вважають фахівці, боязнь клоунів може відступити.

Система Orphus