Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Посол Японії відвідав Єристівський ГЗК

У рамках візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні відвідав Горішні Плавні, зокрема — Єристівський ГЗК.

Основними споживачами продукції компанії «Ferrexpo» є металургічні комбінати Європи, Китаю, Японії, Індії. За словами першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького, співпраця компанії із Японією набирає обертів. Об’єм сировини окатишів, які постачає компанія, набагато збільшився. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

На Єристівському ГЗК екскурсію провів засновник підприємства — народний депутат Костянтин Жеваго.

— Шігекі Сумі приїхав відвідати місто Горішні Плавні. Разом ми побували на Єристівському ГЗК, якому 14 липня виповнилося десять років. Оглянули територію підприємства: кар’єр, інфраструктуру, техніку. Зустріч організували для того, щоб показати Послу співпрацю компанії «Ferrexpo» з Японією, яка постійно набирає обертів. Саме тому нашому гостю цікаво побувати та побачити, як працює найкращий гірничо-видобувний комбінат нашої країни, — прокоментував перший заступник Полтавської ОДА.

Присутні на зустрічі обговорили технологічний процес видобутку руди, відкачування з кар’єру води та роботу технологічного обладнання. Послу Японії в Україні розповіли, як видобувається руда в кар’єрі, потрапляє на первинне дроблення та яке середнє дрібне дроблення металу.

Гендиректор Єристівського ГЗК Микола Горошко зазначив, що виробництво окатишів в першому півріччі 2018 року склало 5,096 тис.  

Руда проходить суху магнітну сепарацію, де відокремлюють відходи від заліза. У результаті утворюються частинки від 0 до 20 мм із вмістом заліза 40%. Далі йде процес шліфування та мокрого магнітного поділу. Там дрібні частинки руди збирають для отримання 63% концентрату заліза, і створюється окатиш. Чотири печі нагрівають та утворюють матеріали в гранули розміром близько 16 мм. Температура печі нагріта до 1250ºC. Далі готові вироби перевозяться по залізниці в пункти відправлення.

— Приємно розуміти, що Полтавщина — потужна область, яка має безліч підприємств різного спрямування. Вони активно розвиваються, і як результат — рухають економіку області та загалом країни вперед, — додав Андрій Пісоцький.

Здивували посла машини-гіганти, якими перевозиться руда. Найбільша з них – Caterpillar. Вона може занурити в кузов 220 тонн руди. Ціна такої машини – кілька мільйонів доларів.

У рамках візиту оглянули центр управління Єристівським ГЗК. Там можна побачити маршрути руху автомобілів-гігантів по кар’єру, також звідти ведеться запис механічних процесів. Побували гості і в музеї Єристівського ГЗК.

На гірничо-збагачувальному підприємстві у Горішніх Плавнях працює 80% жителів міста. Тому керівництво дбає про населення міста і створює відповідні умови для навчання, освіти, культури та спорту. Тож у рамках візиту Посла вирішили відвідати соціально важливі об’єкти міста. А саме: школи та дитячі садки. За участю благодійного фонду Полтавського ГЗК у три школи закупили обладнання майже на 2 млн грн. 

— Обговорили досягнення та проблемні питання. Нам є що показати іноземним гостям: це і сучасні спортивні майданчики, і модернізовані освітні та медичні об’єкти. Постійно працюємо над покращенням благоустрою громад, міст та населених пунктів. Впевнений, що область рухається в правильному напрямку, — говорить Андрій Пісоцький.

Система Orphus