Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Порядок визнання особи такою, що втратила право користування житлом

У січні 2018 року до відділу «Шишацьке бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка З., яка повідомила, що вона є власником житлового будинку, що підтверджується правовстановлюючими документами. Протягом чотирьох років у її будинку зареєстрована, але не проживає невістка, вона зверталася до останньої з проханням добровільно виписатися, але отримала відмову. Потім вона звернулася із заявою до сільської ради з проханням виписати громадянку К. з її будинку, на що тримала відмову, у зв’язку з тим, що виписати можливо за згодою особи, або ж рішення суду.

Працівник Шишацького бюро правової допомоги розповіла клієнтці, що у таких випадках слід звертатися до суду та захищати свої цивільні права та інтереси, відповідно до статті 405 ЦКУ, де член сім’ї власника втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або за законом.

Після надання громадянкою З. всіх необхідних документів, за її письмовим зверненням, їй було надано безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до наказу Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, як інваліду, який отримує пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Для надання безоплатної вторинної правової допомоги було уповноважено начальника відділу Легейду Вікторію Григорівну. Представник склала позовну заяву до відповідача К. про визнання визнання особи такою, що втратила право користування житлом, яка була подана до Шишацького районного суду Полтавської області 24 квітня 2018 року.

Під час розгляду справи з’ясувалося, що відповідачка З. з 2014 року і по даний час за місцем реєстрації не проживає, участі в утриманні житла, оплаті комунальних послуг не приймає, її особисті речі в домоволодінні відсутні. Згідно ст.ст.71,72 ЖК України, при відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлений строк, проводиться в судовому порядку. За таких обставин позовні вимоги підлягали задоволенню.

22 травня 2018 року на користь громадянки З. було прийнято рішення, яким визнано відповідачку такою, що втратила право користування житловим будинком та зняти її з реєстрації за вказаною адресою. 22 червня рішення набрало законної сили.

Нагадаємо, детальну інформацію з питань надання правової допомоги можна отримати у відділі «Шишацьке бюро правової допомоги» за адресою:  смт. Шишаки, вул. Партизанська, 2, з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 або за тел. (05352) 9-24-13.

Система Orphus