Ви тут:
Суспільство Україна 

Помер письменник та дисидент Володимир Войнович

27 липня у віці 85 років помер письменник та дисидент Володимир Войнович. За повідомленнями друзів письменника, причиною смерті став серцевий напад.
Про це пише Детектор медіа.

Про це повідомив у Facebook журналіст і колишній дисидент Віктор Давидов з посиланням на друзів письменника. Причиною смерті, за його словами, став серцевий напад. Також про смерть Войновича написав журналіст Віктор Шендерович.

Володимир Войнович народився 26 вересня 1932 року в Сталінабаді (зараз – Душанбе, Таджикистан). Він зробив успішну кар’єру в офіційній радянській літературі: опублікував кілька повістей, писав вірші до пісень. Після публікації сатиричного роману «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна» за кордоном Войновича виключили зі Спілки письменників, а через кілька років, в 1980-му, вислали з СРСР і позбавили громадянства.

В еміграції Войнович написав сатиричну антиутопію «Москва-2042». У 1990 році радянське громадянство письменника було відновлено, після цього він повернувся до СРСР.

Войнович активно критикував політику російської влади в роки правління Володимира Путіна. У 2001 році підписав лист на захист телеканалу НТВ, в 2003-му – лист проти війни в Чечні. У лютому 2015 року написав відкритого листа президенту Росії з проханням про звільнення Надії Савченко.

Раніше повідомлялося, що Володимир Войнович потрапив до списку осіб, які, на думку так званої «Громадської палати» анексованого Росією Криму, начебто розпалюють міжнаціональну ворожнечу на півострові. До списку також потрапили українські та російські посадовці, журналісти, письменники, артисти та інші публічні особи.

Система Orphus