Ви тут:
Комуналка Споживач Суспільство Україна 

Полтавцям вводять абонплату на всі комунпослуги, навіть якщо ними не користуєшся

Платити за опалення українцям доведеться цілий рік, а рахунки за воду приходитимуть, навіть якщо нею не користуватися.

Такі нововведення набудуть чинності вже наступного року після впровадження абонентської плати на комунальні послуги. Мінрегіонбуд вже опублікував проект постанови, що визначить розмір майбутніх платежів.

 

За те, що компанія постачає воду або тепло і стягує плату за них, доведеться платити додатково. Уже з наступного року в Україні вводять абонплату на тепло, гарячу і холодну воду, зазначено у прийнятому законі “Про житлово-комунальні послуги (ЖКП)”. Тепер, навіть якщо ви не користуєтеся послугою, доведеться щомісяця вносити абонентську плату.

Кабінет міністрів вже розробив законопроект, який обмежує максимальний розмір абонплати. Її прив’язали до мінімальної зарплати на момент оплати. Формула розрахунку: мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати. Для опалення і гарячої води коефіцієнт – 0,004, для холодної води – 0,0035, а на вивезення сміття – 0,0015.

Відповідно абонентська плата на гарячу воду і тепло може скласти 38,4 грн на місяць, на холодну воду – 33,6 грн, а на вивезення сміття – 14,4 грн. В сумі абонплата на всі комунальні послуги складе менше 90 грн на місяць.

Щоправда, тут варто враховувати, що в наступному році мінімалку в Україні збільшать, відповідно більше доведеться вносити і за абонплату. Наприклад, при мінімальній зарплаті у 4200 за опалення та гарячу воду доведеться заплатити вже 43,4 грн, за холодну воду – 37,9 грн, а за вивезення сміття – 16,2 грн. В сумі це вже майже 98 грн.

Але крім абонплати також доведеться оплатити і самі послуги за лічильником. Таким чином, платіжка складатиметься з двох складових: постійної (абонплата) і змінної (обсяг використаної послуги за лічильником).

Так, наприклад, влітку опаленням українці не користуються, але вносити абонплату за нього все одно доведеться.

Варто зазначити, що абонплата на тепло передбачена не тільки законом “Про ЖКП”, але і підписаним меморандумом з МВФ. Як пояснив OBOZREVATEL експерт у сфері комунальних послуг Сергій Пінчук, українці і зараз платять т.зв “абонплату”, але вона закладена в загальній платіжці і прив’язана до обсягів споживання.

Тобто якщо зараз чим більше споживаєш – тим більше платиш за розподіл, то з наступного року скільки б не намотав води або тепла – платіж за розподіл буде фіксованим.

“Сама по собі абонентська плата – це плата за розподіл послуги всередині багатоквартирного будинку. Це облік споживачів, це особисті рахунки, це розрахунок того, хто скільки тепла спожив тощо, тобто це та робота, яка завжди була закладена у тариф”, – пояснив експерт.

Система Orphus