Ви тут:
Полтавщина Р Суспільство 

Полтавська громадськість закликає керівництво “Суспільного” відзвітуватись про зміни, які проголосили півтора роки тому

Учора, під час брифінгу щодо роботи ПАТ НСТУ, які цими днями проходять майже в усіх областях України, заступник голови Полтавської обласної організації НСЖУ Олена Вахницька, журналісти Інна Якобенко та Ольга Гладченко обговорили оновлений контент Суспільного мовлення.

“19 січня 2017 року в Україні створили ПАТ НСТУ, тобто з’явився суспільний мовник та компанія, на яку покладали дуже багато надій. Це повинен був стати мовник, який висвітлює найактуальніші події нашого суспільства, мовник, який буде зрозумілим кожному. Минуло півтора року від створення і наразі ми пропонуємо Суспільному відзвітуватися про проведену роботу перед суспільством”, – сказала Олена Вахницька.

Ольга Гладченко розповіла про масові скорочення на Суспільному, причиною яких “якби” є недостатнє фінансування.

“За роки існування Державного телебачення та радіомовлення коштів вистачало і на утримання великої кількості працівників, і на поїздки в райони. Мені дуже болить, що коли я працювала, ми їздили в найменші села й розповідали, чим вони живуть, а глядачу та слухачу було це цікаво. Зараз же цього немає”, – повідомила Ольга Гладченко.

Олена Вахницька розповіла, що за кордоном суспільний мовник йде до людей.

Зараз на Суспільному немає жодної програми в онлайн-режимі, де була б гаряча лінія і глядач мав би змогу зателефонувати в ефір та поспілкуватися. Мовник не висвітлює життя районів та сіл Полтавщини. Зникли й дитячі передачі.

“Зроблено не для людей, а від людей”, – наголосила Інна Якобенко.

“Раніше були дитячі передачі, які легко сприймалися дітьми, адже вони були ними створені, і ведучими були діти. Спілкування діти з дітьми, або підлітки з підлітками — це важливо”, – наголосила Олена Вахницька.

“Мені не зрозуміло для чого ж була потрібна реформа, якщо Суспільне не працює цілодобово та не висвітлює життя громад”, – говорить Інна Якобенко.

“Журналістів Суспільного потрібно залучати до втсвітлення процесів, які відбуваються у суспільстві: ремонт доріг, відновлення музею та інше”, – наголосила Вахницька.

Громадські активістки повідомили, що майже всі працівники, які потрапили під скорочення на даний момент працюють, але “з ними повелися не по-людськи”.

“Чому керівник не зібрав цих працівників і не повідомив про скорочення, а лише надали повідомлення  – “поставили перед фактом”, – додала Якобенко.

“Хотілося б, щоб Суспільне мовлення було частиною нашого життя, а ми були – частиною їх інтересів, щоб Суспільне допомагало людям щось відбудовувати та створювати. Хотілося б, щоб керівництво Суспільного зустрілося з громадськістю, для того, щоб всі мали змогу почути одне одного”, – зазначила Олена Вахницька.

Система Orphus