Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство ТОП-новина 

«Полтававодоканал» розпочав ремонтні роботи на головному колекторі по вулиці Київське Шосе

На головному колекторі по вулиці Київське Шосе у Полтаві стався ряд великих провалів. Працівники «Полтававодоканалу» уже розпочали ремонтні роботи на цьому аварійному об’єкті, яких стає дедалі більше в місті.

Аномальна погода цієї весни спричинила масові провали колекторів в Полтаві. Аварії відбуваються переважно на колекторах великого діаметру, побудованих із залізобетону у 60-80-х роках. Термін їхньої експлуатації давно вичерпано. Причина «провалів» — вплив сульфатно-газової корозії, яка руйнує складову бетону.

Через велику кількість аварій, каналізаційна система потребує масштабних відновлень. На сьогодні у Полтаві майже півсотні провалів. Ця проблема потребує негайного вирішення.

На балансі «Полтававодоканалу» 368,5 км каналізаційних мереж. З них 58,5 км — колектори, зношеність яких сягає до 90%. Якщо дрібні ремонти підприємство завжди виконував власними силами, на масштабні коштів не вистачає.

На сьогоднішні ми вимушені спрямовувати гроші, необхідні для експлуатації водопровідних, енергетичних мереж та спеціалізованої техніки, для термінового проведення ремонтних робіт каналізаційних мереж, використовуючи всі резерви, — зазначає генеральний директор підприємства Василь Воротинцев.

Ряд великих провалів сталися на головному колекторі по вул. Київське Шосе. До підприємства постійно  надходять запити від мешканців щодо ремонту аварійних ділянок по вулицям В.Тирнівська, 23 Вересня, Кагамлика, пров. Керамічний, Серафімовича та інші.

Для стабілізації ситуації в цьому районі «Полтававодоканал» прийняв рішення залучити підрядника, який виконає складні ремонтно-будівельні роботи. Кошти на це залучені з внутрішніх резервів.

Начальник служби каналізації Іван Мистюк говорить, що без додаткових  джерел фінансування з проблемою не впоратися:

На жаль, тенденція до збільшення провалів невтішна. Підприємство не може проводити відновлювальні роботи на такій кількості  об’єктів одночасно і має залучати спеціалізовані підрядні організації.

Фахівці підприємства постійно оновлюють план дій щодо відновлення роботи пошкоджених ділянок колектору. Встановлюються тимчасові насосні станції, монтуються обвідні колектори для відводу стоків.

Однак при чистці засмічених каналізаційних стоків і насосного ряду, відбуваються перебої з електроенергією, затоплення і підняття рівня стоків в колекторній системі. Диспетчерська постійно отримує заявки та скарги від мешканців. П’ять аварійно–відновлювальних бригад служби каналізації працюють в посиленому режимі.

Завдання «Полтававодоканалу» — утримувати водопровідні та каналізаційні системи в належному стані. Але коли вони руйнуються повністю — постає питання їхньої перебудови, на що потрібні великі кошти, — зауважує Іван Мистюк.

Сьогодні «Полтававодоканал» не в змозі вплинути на ситуацію такого рівня. Тож чекає допомоги від обласної та міської влади для стабілізації ситуації і проведення ремонтних робіт каналізаційної системи Полтави. Раді, що в цьому питанні маємо підтримку і розуміння.

Система Orphus