Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство 

«Полтававодоканал» перевіряє питну воду за 26 показниками

Питна вода для потреб жителів полтавського регіону видобувається з 18 артезіанських свердловин глибиною від 400 до 800 метрів. Це той водоносний горизонт, який захищає від зовнішнього забруднення.

Всі свердловини п’яти водозаборів підприємства регулярно перевіряються на бактеріологічне на хімічне забруднення. Для цього кожного тижня спеціалісти лабораторії виїжджають у різні куточки Полтави та сусідніх районів, де є мережа питної води «Полтававодоканалу». Забори води попередньо погоджені з колегами із санепідемстанції. Крім того, у теплу пору року відбувається повний хімічний аналіз води зі свердловин, – зазначає начальник хімбаклабораторії підприємства Влада Курішко.

Моніторинг води у свердловинах протягом багатьох років свідчить: склад полтавської води за органолептичними, бактеріологічними та хімічними якостями відповідає вимогам ДСанПіНу.

Але нашому водоканалу більше 100 років і якість самих труб на деяких ділянках залишає бажати кращого. Тому раніше для знезараження до водогону додавали рідний хлор, а зараз – гіпохлорид. Він більш безпечний і, до того ж, використовується в мінімальних дозах і з профілактичною метою. Це відбувається згідно з пунктом 3.14 наказу №400 від 12 травня 2010 року «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

У цьому документі сказано, що в період ускладнення санітарно-епідемічної ситуації дозволяється додавати у воду підвищені дози активного хлору (5-20 мг/куб.дм), за умови видалення надлишкового хлору з води перед її подачею у розподільчу мережу. Хоча такий метод знезараження води критикується в усьому світі, проте від нього не відмовляються.

Періодично збільшується кількість показників, за якими спеціалісти перевіряють питну воду у хімбаклабораторії. Сьогодні їх 26. Серед іншого аналізуються запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фтору та інших компонентів.

Наша вода практично ідеально збалансована за мінеральним складом. Воду з водогону можна пити некип’ячену. Але якщо ви сумніваєтеся в якості магістральних труб – поставте фільтри для механічного очищення. Вони звільняють воду від сторонніх домішок у вигляді піску, глини, іржі та колоїдних з’єднань, – зазначає Влада Курішко.

Прес-служба «Полтававодоканалу»

Система Orphus