Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Нова модель оподаткування акцизним податком легкових авто: що пропонують

Верховною Радою України 13.07.2018 прийнято законопроект від 15.06.2018 № 8487, яким вносяться зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів.
Документом пропонується запровадити нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів, повідомляють у Кременчуцькій міській раді.
У запропонованій системі відбудеться зміна оподаткування одиниці об’єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.
Запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового транспортного засобу з бензиновим двигуном об’ємом 1000 см3 у розмірі 50 євро за одиницю та для нового легкового транспортного засобу з дизельним двигуном об’ємом 1000 см3 у розмірі 75 євро за одиницю.
Визначення акцизного податку для кожного легкового транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів.
Один коефіцієнт визначатиметься діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в кубічних сантиметрах на 1000 см3.
Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1).
Крім того, документом пропонується:
  • встановити ставку для електричних легкових транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), у розмірі 1 євро за 1 кВт ємності електричного акумулятора. Сьогодні ставка складає 109,129 євро за одиницю транспортного засобу;
  • встановити ставку податку для гібридних легкових транспортних засобів у розмірі 100 євро за 1 одиницю. Сьогодні ставка складає 109,129 євро за одиницю транспортного засобу;
  • скасувати оподаткування акцизним податком кузовів для легкових транспортних засобів. Сьогодні ставка для нових кузовів складає 218 євро за одиницю та 872 євро для кузовів, що використовувалися;
  • скасувати тимчасово встановлені (до 31.12.2018 р.) особливості оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, вироблених після 01.01.2010 р.;
  • привести термінологію, що використовується у Податковому кодексі України при реєстрації транспортних засобів, у відповідність із Законом України «Про Національну поліцію».

 

Система Orphus