Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Нерест-2018»: на полтавських браконьєрів наклали понад 16 тисяч гривень штрафів (ФОТО)

З 1 квітня по 9 червня на Полтавщині тривав двомісячник охорони рибних запасів «Нерест-2018».

Цьогоріч, на відміну від минулого року, рибоохоронні підрозділи залучили більше представників громадськості до роботи в рейдах. Державних інспекторів залучено 1360, складено 109 адмінматеріалів, які містять ознаки кримінального злочину, кількість затриманих плавзасобів становить 75 одиниць. А в браконьєрів вилучили майже 11 тонн біоресурсів.

«За порушення правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адмінштрафів до кримінальної відповідальності. За весь період двомісячника “Нерест-2018” накладено штрафів на суму 16 тисяч 728 грн, нараховано збитків 1 млн 235 тисяч 418 грн. Неоднозначним є показник вилученої риби. Зростання з 8 тис. 607 кг у цьому році до 10 тис. 898 кг минулоріч, з одного боку, свідчить про зростання ефективності рибохоронних і правоохоронних органів, з іншого — є вагомим підтвердженням того, що до повної перемоги над браконьєрством в області необхідно докласти більше зусиль», — зазначив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний.

На думку начальника Управління Державного агентства рибного господарства в Полтавській області Оксани Кулініч, основною проблемою є недосконалість законодавчої системи про адміністративні правопорушення щодо браконьєрів.

«З 1 квітня по 9 червня працівники рибпатруля здійснили 311 охоронних рейдів. З початку нересту викрили 664 порушення правил рибальства. 267 грубих порушень пов’язаних з використанням заборонених знарядь лову. 19 порушень, пов’язаних з порушенням незаконного продажу риби на ринках. Вилучено понад 6 тонн водних біоресурів, понад 200 справ направили в суди щодо притягнення порушників до адмінвідповідальності. За грубе порушення правил рибальства штраф складає від 340 до 680 грн. Основним проблемним питанням у кодексі України про адміністративні правопорушення, є момент, коли суди приймають рішення, що риба може вилучатись, а може й не вилучатись у порушників. Буває, що суди приймають рішення про повернення водних біоресурсів порушникам правил рибальства. На Полтавщині ми фіксуємо такі непоодинокі випадки», — запевнила Оксана Кулініч.

Заступник начальника поліції області Денис Захарченко навів перелік районів, де правоохоронці фіксували незаконне заняття водним промислом.

«Співробітниками поліції було притягнуто до відповідальності 116 осіб, які займались торгівлею риби з порушенням закону, вилучено понад 2,5 тонни незаконно виловленої риби, 39 човнів та 385 заборонених знарядь. Незаконне заняття водним промислом було зафіксовано в Кременчуцькому, Лохвицькому, Кобеляцькому, Оржицькому районах, а також Зінькові, Семенівці, Лубнах, Котельві, Гребінці, Горішніх Плавнях».

У підсумку, голова Полтавської ОДА Валерій Головко запропонував звернутись до Верховної Ради для вирішення проблеми на законодавчому рівні.

«Плануємо звернутися до Верховної Ради України щодо усунення недоліків законодавства в рибоохоронній сфері. Для цього, думаю, необхідно провести комітетські слухання. Також необхідно проаналізувати роботи судів, які не завжди приймають адекватні рішення й не карають порушників. Браконьєри мають відшкодовувати державі збитки, тоді й порушень стане менше».

Система Orphus