Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

НАЗК направило до суду 46 протоколів на чиновника державного підприємства

На засіданні НАЗК прийнято рішення про направлення до суду 46 протоколів про адміністративні правопорушення у зв’язку з недотриманням вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при встановленні премій, надбавок до посадових окладів та соціальної допомоги.

Такі порушення Закону України «Про запобігання корупції» є вкрай поширеними серед посадовців.

46 протоколів складено стосовно однієї особи: виконуючого обов’язки директора державного підприємства “Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва “УкрНДПІцивільбуд” Олександра Чижевського.

Реалізовуючи повноваження директора, Олександр Чижевський видавав накази щодо встановлення премій, надбавок та соціальної допомоги, згідно з якими виплати отримували його дружина, донька, а також і він сам.

Відповідальність за такі правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачена частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту інтересів – накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Також щодо цього факту внесено припис Віце-прем’єр-міністру України – Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадію Зубку.

З метою усунення виявлених порушень Національне агентство вимагає провести службове розслідування для виявлення причин та умов, що призвели до вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, а також усунути виявлені порушення.

Система Orphus