Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацбанк презентував новий дизайн купюри у 20 гривень

У вівторок, 17 липня, у Національному банку України відбулася презентація оновленої купюри номіналом у 20 гривень

Про це йдеться у сюжеті Еспресо.

“В обіг нова банкнота надійде 25 вересня. Насамперед планується надрукувати 5 мільйонів новеньких банкнот, проте в обіг вони будуть вводитися поступово.  Так само старі “двадцятки” будуть паралельно функціонувати, наразі їх в обігу близько 127 мільйонів, проте вони суттєво зношені”, – повідомляє кореспондентка Еспресо.

На новій банкноті потрет Франка зміщено ближче до центру, але ззаду вона лишилась незмінною – там зображена Львівська опера. 

У Нацбанку зазначаили, що суттєво покращили ультрачервоний захист банкноти та застосували більш рельєфний друк.

Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти попереднього зразка на нові.

У майбутньому планують оновити також купюри номіналом 50 та 200 гривень. До цього оновили вже 100 і 500 гривень.

На сайті НБУ зазначають, що загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Нацбанк щороку вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів. Майже половину з них становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 20 гривень. Наприклад, минулого року Національний банк вилучив з обігу зношених та значно зношених банкнот загальною кількістю 749 млн штук на суму 48 млрд гривень, у тому числі банкнот номіналом 20 гривень – 72 млн штук на суму майже 1,5 млрд гривень. Це – майже 10% від загальної кількості вилучених з обігу зношених та значно зношених банкнот.

Система Orphus